Ana sayfa Donanım Sızıntıya göre Microsoft Surface Laptop 2 ve Surface Pro 6’da USB-C portu...

Sızıntıya göre Microsoft Surface Laptop 2 ve Surface Pro 6’da USB-C portu olmayacak

0

Yarın bir donanım etkinliğiyle yeni cihazlarını tanıtacak Microsoft’tan yeni bir sızıntı ortaya çıktı. WinFuture tarafından elde edilen bu sızıntıya göre tanıtılması beklenen Surface Laptop 2 ve Surface Pro 6 modellerinde modern USB-C portu yer almayacak.

surface laptop 2

Bu port yerine uzun zamandır kullanılan mini DisplayPort ve Surface Connector kullanılmaya devam edilecek. Eğer sızıntılar gerçekse (ki daha önce sızan fotoğraflar da bunu doğruluyor) bu hamle son derece şaşırtıcı olacak çünkü firmanın yenilenen modellerinden Surface Book 2 ve Surface Go, USB-C portuna sahip. Amiral gemisi modellerini bu modern arayüze güncellememek tüketiciler arasında şok dalgaları yaratabilir.

Surface Laptop 2’de taban model artık 4GB yerine 8GB RAM ile geliyor

WinFuture raporunun derinliklerinde bahsedilenlere daha fazla göz atacak olursak bazı donanımsal özellikleri de ortaya çıkarıyoruz. Bunlardan bir tanesine göre Surface Laptop 2’nin en ucuza satılacak taban modeli 8GB RAM, Intel Core i5 işlemci ve 128GB SSD depolamayla gelecek. Bu haberler oldukça iyi çünkü eski Surface Book, taban modelinde sadece 4GB RAM sunuyordu. Surface Pro 6 hakkındaki bilgilere göre ise taban model 4GB RAM ve Intel Core m3 işlemci ile gelecek.

Microsoft tarafından yarın gerçekleştirilecek Surface etkinliğinde siyah renk seçeneklerinin de tanıtılması bekleniyor. Bu modellerle ilgili sıkıntı ise bu renk seçeneğinin rapora göre sadece pahalı modellerde sunulacak oluşu. New York City, ABD’de gerçekleştirilecek Surface etkinliğiyle ilgili tüm haberleri almak için takipte kalın.


Aracı: Tom Warren / The Verge
Kaynak: WinFuture

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here