Ana sayfa Donanım Microsoft Surface İçin USB-C Sistemi Geliyor

Microsoft Surface İçin USB-C Sistemi Geliyor

0

Microsoft, gelecekteki Surface tabletlerinin şarj edilmesini kolaylaştıracak (ve veri aktarımı) manyetik bir fiş ve manyetik priz kullanan manyetik bir USB-C sistemi için patent başvurusunda bulundu. Evet, Surface Pro 6’nın tescilli Surface Connect’i kullandığı söylentileri de doğru.

Microsoft Surface İçin Bu Büyük Bir Değişim Olacak

Patent başvurusu; Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ile ypılmıştı. ”Manyetik Olarak Aktifleştirilmiş Mandal Mekanizması” başlıklı uygulamaya US20180375251 numarası verilmişti.

Dosyada; fişin her iki tarafında mıknatısı olan bir USB-C kablosunu görünüyor. Bilgisayardaki portta, yuvanın her iki tarafında bir mıknatıs bulunur.

 Bu, kablonun limana bağlanmasına “uzak mesafelerde olsa bile, herhangi bir dış kuvvet olmadan, ve / veya ikisinin daha geniş bir dış kuvvet aralığında (sisteme zarar vermeden) ayrılmasına izin verebilir.

” Bağlantı noktasına normal bir manyetik olmayan USB-C fişi takıldığında, bağlantı noktasını yerinde tutmak için bir mandal kullanılır. 

Manyetik bir USB-C kablosu kullanıldığında, mıknatıslar mandalı devre dışı bırakır ve USB-C fişinin bağlantı noktasına yalnızca manyetik güçle bağlanmasını sağlar.

USB-C kablosunun manyetik kuvvetle yerinde tutulması sayesinde kullanıcılar; fişi port içine yerleştirmek zorunda kalmayacak. Böylece kabloyu tabletten çekerek kolayca çıkarılabilir. Bunu normal bir fişe takmak cihaza zarar verebilir, ancak manyetik bağlantı kullanırken herhangi bir zarar oluşmaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here