Ana sayfa Donanım Microsoft Surface İçin USB-C Sistemi Geliyor

Microsoft Surface İçin USB-C Sistemi Geliyor

0

Microsoft, gelecekteki Surface tabletlerinin şarj edilmesini kolaylaştıracak (ve veri aktarımı) manyetik bir fiş ve manyetik priz kullanan manyetik bir USB-C sistemi için patent başvurusunda bulundu. Evet, Surface Pro 6’nın tescilli Surface Connect’i kullandığı söylentileri de doğru.

Microsoft Surface İçin Bu Büyük Bir Değişim Olacak

Patent başvurusu; Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ile ypılmıştı. ”Manyetik Olarak Aktifleştirilmiş Mandal Mekanizması” başlıklı uygulamaya US20180375251 numarası verilmişti.

Dosyada; fişin her iki tarafında mıknatısı olan bir USB-C kablosunu görünüyor. Bilgisayardaki portta, yuvanın her iki tarafında bir mıknatıs bulunur.

 Bu, kablonun limana bağlanmasına “uzak mesafelerde olsa bile, herhangi bir dış kuvvet olmadan, ve / veya ikisinin daha geniş bir dış kuvvet aralığında (sisteme zarar vermeden) ayrılmasına izin verebilir.

” Bağlantı noktasına normal bir manyetik olmayan USB-C fişi takıldığında, bağlantı noktasını yerinde tutmak için bir mandal kullanılır. 

Manyetik bir USB-C kablosu kullanıldığında, mıknatıslar mandalı devre dışı bırakır ve USB-C fişinin bağlantı noktasına yalnızca manyetik güçle bağlanmasını sağlar.

USB-C kablosunun manyetik kuvvetle yerinde tutulması sayesinde kullanıcılar; fişi port içine yerleştirmek zorunda kalmayacak. Böylece kabloyu tabletten çekerek kolayca çıkarılabilir. Bunu normal bir fişe takmak cihaza zarar verebilir, ancak manyetik bağlantı kullanırken herhangi bir zarar oluşmaz.

ESET Banner_700x80 Bellatrix technotoday

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here