Ana sayfa Haber Microsoft Surface Hub”ı nihayet dağıtmaya başladı

Microsoft Surface Hub”ı nihayet dağıtmaya başladı

0

Microsoft, 2 ertelemenin ardından nihayet Surface Hub servisini önceden sipariş aldığı müşterilerine dağıtmaya başladı. Olay bu gece Microsoft‘un resmi web sitesinden yayımlandı ve bu ay içerisinde dağıtımların başlatılarak nisan ayı itibariyle hız kazanacağı belirtildi. Surface Hub için daha önce belirli firmaların siparişleri alınmıştı ve Microsoft, yaz aylarında Surface Hub‘ın henüz genel satışa sunulmayacağını söylemişti. 

ön satışlar 2015 Temmuz ayında başladı, dağıtımların ise eylül ve ekim ayında başlaması bekleniyordu. Fakat Surface Hub çözümünün satışa sunulması, firma içi nedenlerden ötürü kasım ayında ertelendi, ardından aralık ayında tekrar ertelenmişti. 

Duyurulup ardından ertelenen bir öyküye sahip olan Surface Hub, farklı varyasyonlarla 9 bin dolar ile 22 bin dolar arası fiyatlarla satışa sunulacak. Aslında ilk ön satışa sunulduğu döneme oranla yaklaşık 2 bin dolarlık fark görünüyor. Daha önce Surface Hub’ın fiyatları 7 bin dolar ile 19 bin dolar arasında değişiklik gösteriyordu.

Ertelemelerin kötü bir tarafı, Surface Hub’lar Intel’in 4.Nesil işlemcilerini kullanıyorlar ve bu Intel işlemciler Haswell tabanlı olup 2 nesil alt seviyede kaldılar. 

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here