Ana sayfa Donanım Microsoft Surface Book 2 fiyatlarını 300$ aşağı çekti

Microsoft Surface Book 2 fiyatlarını 300$ aşağı çekti

1

Microsoft fiyatını düşürdüğü yeni bir Surface Laptop modelini tanıtmıştı bugün. Aynı şeyi yeni Surface Book 2 için de yapan Microsoft, daha Kasım ayında çıkardığı ve giriş seviye konfigürasyona sahip 13.5 inç’lik modelinin 1.499 dolar olan fiyatını, 1.199$’a çekti. Bu modelde i5 işlemci, 8GB RAM ve 128 GB sabit disk bulunuyor. Bir önceki modelle tek farkı, hafıza kapasitesinin 256GB’tan, 128GB’a düşürülmüş olması. 

Microsoft, Surface Book 2 modelini sürekli biçimde güçlü bir diz üstü bilgisayar olarak pazarladı. 128 GB’lık versiyon, hafıza noktasında yeterli olmayabileceği için, fotoğraf ve video düzenleme gibi işler için farklı depolama çözümlerini göz önünde bulundurmak gerekecek. Yine de 300$’lık bir indirim, çok sayıda insanı cezbedecektir. Microsoft’un son çıkardığı Surface cihazlarla ilgili yapılan en büyük eleştirilerin başında, fiyatlandırma geliyordu. özellikle teknik özellikler noktasında kısmen taviz vermeyi göz önüne alan kullanıcılar için Surface Book 2 artık daha ekonomik. Bununla birlikte 15 inç boyutundaki modellerle ilgili herhangi bir değişiklik yapılmadı ama, satışının yapıldığı ülke sayısında artışa gidildi. Yani artık daha fazla ülkede bulunuyor 15 inç’lik Surface Book 2 modeli.

Fiyatla ilgili olarak yapılan bugünkü değişikliklerin her ikisi de, Microsoft’un Surface’tan edindiği kazancın bir önceki yıla oranla sadece %1 oranında arttığını açıklamasından hemen sonrasına denk geliyor. özellikle firmanın geçtiğimiz yıl Surface Pro’yu yenileyerek, yeni Surface diz üstü serisini piyasaya sürmesine rağmen bu denli düşük oranda bir gelir elde etmiş olması, sürpriz oldu aslında. Microsoft Surface Book 2’yi son çeyrek döneminde piyasaya çıkardı henüz ama görünen o ki cihazlarından daha fazla gelir elde etmeyi amaçlayan firma, ilk aşamada olduğu gibi kar marjlarıyla yetinmektense net satışlar gerçekleştirerek Surface gelirlerini arttırmayı hedefliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here