Ana sayfa Haber Microsoft SQL Server 2016″yı Linux için duyurdu

Microsoft SQL Server 2016″yı Linux için duyurdu

0

Microsoft’un bulut ve Enterprise çözümler departmanının yöneticisi Scott Guthrie’nin bugünki blog yazısında SQL Server 2016, Linux‘a dair duyurulacağını ve Linux’a farklı I/O desteklerinin süreceğini yazdı. Ayrıca Microsoft’un Azure konusunda çizdiği yol haritası da detaylı bir şekilde anlatıldı. Ancak öne çıkan kısım ise, Guthrie’nin SQL 2016’nın Linux ile çalışabileceğini duyurması oldu.  Sektörel-kurumsal database yöneticilerinin ve bu konuda çalışanlarının açısından bakıldığında ofislerinde Linux‘ı daha rahat çalıştırabilmeleri açısından iyi bir gelişme. Ayrıca Linux’ın bu konuda Microsoft’tan daha yetenekli bir altyapısı ve kullanılabilirliği olduğu bilinir. Ek olarak alternatif teknoloji kullanım açısından da olumlu bir gelişme.

Geçtiğimiz ay, Microsoft, Linux kullanıcılarına yönelik ve Windows-Linux çekişmesiyle ilgili daha sıcak kanlı bir yol haritası izleyeceğini ve Linux kullanıcıları için yeni çözümler oluşturacaklarını açıklamıştı.  

Aşağıdaki “kanyak” bağlantısında, metinle birlikte ayrıca SQL Server on Linux‘ın ön incelemesini yapabilirsiniz. Ancak anladığım kadarıyla herkese açık değil, genel sürüm 2017’nin 3.çeyreğinde kullanıma açılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here