Ana sayfa Haber Microsoft Spartan ile tarayacak

Microsoft Spartan ile tarayacak

0

Windows 10 ile birlikte gelecek tarayıcısı Spartan geliştirme halinde olmasına rağmen explorer’ın tahtına oturacağa benziyor, Spartan‘nın Windows 10″da Internet Explorer ile birlikte geleceği biliniyor. Bugün, Microsoft odaklı haberleriyle bilinen Neowin sitesi, Spartan“dan olduğunu iddia ettiği yeni görüntüleri paylaşmıştı.

Geçtiğimiz yıl tanıttığı Windows 10‘u önümüzdeki aylarda piyasaya sürmesi beklenen Microsoft”un bu uygulamayla kullanıcılarının interneti kullanma alışkanlıklarını değiştirmeyi planladığı düşünülüyor.

Spartan’nın özellikleri nasıl olacak?

Spartan’nın Crome ve firefox’un melezi bir internet tarayıcısı olması bekleniyor. Kullanım açısından Chrome ile oldukça benzer bir browser. Henüz resmi olarak açıklanmasa da, Microsoft’un yapay zekası Cortana’nın Google’ın yerini alacağı bilgisine ulaştık. Yani  Crome internet tarayıcısının Google arama motoru gibi  Spartan’nın da Cortana’yı arama motoru yapması bekleniyor.

Tasarım açısından, günümüz tarayıcılarındaki beyaz ve gri tonların aksine Spartan’da siyah renk ağırlığı ile karşılaşabililiriz.  

Crome, Firefox ve Safari gibi tarayıcıların son yıllardaki başarılarının ardından Windows”un İnternet explorer kullanım oranı oldukça gerilemişti.
Spartan ile kaybettiği pazar payını geri kazanmak isteyen Microsoft”un bu ürününü ne zaman duyuracağı ise şu an için bilinmiyor.    

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here