Ana sayfa Haber Microsoft:”Siz geliştirin ama fazla anlatmayın”

Microsoft:”Siz geliştirin ama fazla anlatmayın”

0

Microsoft, Skype programına bugün iOS için güncellemeye gitti. Apple’ın App Store‘unda indirilmeye sunulan yeni sürümün ayrıca geliştiricilere de farklı paketleri var. Arayüzünden, yazılım teknolojisine kadar tepeden-tırnağa değişmiş görülen Skype iOS, ayrıca bu sistem için geliştirilmeye de açıldı. Microsoft sizden bazı gizlilik sözleşme imzaları karşılığında Skype yazılımlarını geliştirmenizi isteyecek ancak şartlı. 

Şartlar basit, sadece sizden Skype‘ın beta versiyonlarıyla ilgili veya buglarıyla ilgili sosyal ortamlarda paylaşımlarda bulunmanızı istemiyor. Hatta, geliştiricilik yaptığınızı dahi söylemekten kaçınmalısınız. Microsoft, NASA‘ya mı geliştiriyor bu programı? Şakası bir yana ortada patentli yazılımlar olduğu için firmanın bu şekilde bir şart koşması normal karşılanabilir.

 

Bazı firma programları bildiğiniz gibi Türkiye’de tam haliyle çalışmıyor. Microsoft’un Cortana’sı gibi. Türkiye’deki yazılımcıların bir türlü Cortana‘ya el atmaması sonucunda, Cortana ne yazık ki bizim dilimizi anlamıyor. Bu şekilde, bazı teknolojileri Türkiye’de daha iyi kullanma fırsatı bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here