Ana sayfa Haber Microsoft Pokemon GO”ya yatırım yapabilir

Microsoft Pokemon GO”ya yatırım yapabilir

0

Microsoft, son günlerin en popüler oyunu olan Pokemon GO ile ilgili beklentilerini yavaş yavaş belli etmeye başladı. iOS ve Android platformlarında oynanabilir olan Pokemon GO oyunu, gerçek dünya ile artırılmış gerçeklik arasında başarılı bir şekilde köprü görevi görüyor. Aslında birkaç yıldır firmaların hayata geçirmeye çalıştıkları VR çalışmalarının en büyük meyvesi olduğu kesin, Pokemon GO’nun. Belki  APK ile alakalı güvenlik endişeleri oyunun geleceği açısından problem teşkil etse de şu zamana kadar popülerliğini etkilemedi. 

Asıl önemli nokta, Microsoft’un Pokemon GO’ya bakış açısı. Geçmiş dönemlerde Microsoft, yine popüler bir oyun olan Minecraft’ı satın alarak oyuna yatırım yapmaya başlamıştı. Pokemon GO açısından mesele biraz farklı çünkü Microsoft bu noktada HoloLens’i kullanmak istiyor. İşleyiş ve prensip açısından HoloLens’e oldukça bir oyun olan Pokemon GO‘daki artırışmış gerçeklik öğreleri, HoloLens’in de görevine uyduğu için Microsoft bu oyunun bu kadar ilgi görmesinin, HoloLens’in geleceği açısından iyi bir gelişme olduğunu belirtiyor. Microsofft’un CEO‘su, tamamiyle, açık açık Pokemon GO ile pazarlık açısından ilgilendiklerini belirtmedi ancak CNBC’deki programda Satya Nadella‘nın buna ışık tutan açıklamalar yaptığı, Pokemon GO‘nun tam olarak HoloLens’in yapmak istediğini yaptığını belirtti.

HoloLens’in hazır hali bu yılın sonunda satışa sunulması bekleniyor. Bu cihazın son halinin de piyasaya sürülmesiyle birlikte ve Pokemon GO’nun biraz daha yerleşmesiyle birlikte Microsoft’un Nintendo ile masaya oturma ihtimali yüksek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here