Ana sayfa Haber Microsoft oyunlarda hileyi engellemek için çaktırmadan ekleme yapmış

Microsoft oyunlarda hileyi engellemek için çaktırmadan ekleme yapmış

0

Microsoft, Windows 10 Creators Sonbahar Güncellemesi”ni bu hafta başlarında yayınlamaya başladı. Yapılan yeni eklemelerin bir çoğu açıklanmış olmakla birlikte, oyunlar için hile önleyici bir özellik ekledi Microsoft sessizce.

Göründüğü kadarıyla Valve”in hile önleyici yazılımı olan ‘VAC”ye benzeyen yeni özellikle sistem, oyunların içindeki verileri topluyor ve sıra dışı bir durum olduğunda alarm veriyor. Oyun geliştiricileri, TruePlay olumsuz bir durum tespit ederse, konuyla ilgili olarak bilgilendiriliyorlar. TruePlay normalde Windows 10 oyun ayarlarında devre dışı olmakla birlikte, Microsoft API”yi geliştiricilere açmaya başladı.

Geliştiriciler, TruePlay özelliğini Microsoft Store oyunlarında kullanabilecekler. Bu nedenle özellik şimdilik Universal Windows Platform (UWP) ile sınırlı. Şu an itibariyle bu özelliğe sahip oyun sayısı çok fazla değil. Forza, Cuphead ve diğer Microsoft Studios oyunlarını bunlar arasında sayabiliriz. Ancak, Microsoft, benzer oyunu Xbox One”dan Windows 10″a kadar sunmak için geliştiricilerin, firmanın Xbox Play Anywhere sistemini benimsemeye teşvik etmeye çalışıyor. özellik gelecek için faydalı olabilir ama sadece UWP ile sınırlı olduğu için günümüzde yapılan hilelere çözüm getirmeyecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here