Ana sayfa Donanım Microsoft orijinal Xbox One satışını durdurdu

Microsoft orijinal Xbox One satışını durdurdu

0

Microsoft artık Amerika”da Xbox One satışı yapmayacak. Yazılım devi firma online mağazasında sadece Xbox One S ve Xbox One X”in perakende versiyonlarını, orijinal Xbox One”ın 199$”lık yenilenmiş modellerinin satışını yapıyor. İngiltere”den verilen bir haberde Xbox One”ın Amerika mağazasından kaldırılmış olmasına rağmen Microsoft”un İngiltere mağazası ise ürünü “tükendi” olarak listeliyor.

VCR ünitesini andıran orijinal Xbox One 4 yıl önce Sony PlayStation 4″ten 100$ daha pahalıya mal olacak şekilde satışa çıkmıştı. Aradaki açık ve Microsoft”un Xbox One hakkındaki karmaşık mesajları Sony”nin konsol savaşında liderliği erkenden kapmasını sağlamıştı. Microsoft, orijinal konsolu piyasaya çıkardıktan altı ay sonra, Kinect tarayıcıyı Xbox One”dan kaldırarak aradaki fiyat açığını kapatmıştı. Xbox One, PS4 satışlarına ayak uydurmada güçlük çekerken Microsoft çabalarını oyun ve daha iyi donanım üzerinde yoğunlaştırmıştı.

Microsoft geçtiğimiz yıl Xbox One S”i daha küçük hacimde, robot beyazı stilinde çıkarmış ve aynı zamanda Xbox 360 üretimini de durdurmuştu. Daha küçük ebattaki konsol, orijinal konsol tasarımına göre daha çok tutulmuş, aynı zamanda Blu-Ray diskler için 4K ve Netflix ve Amazon Video gibi uygulamalar için destek de sunmuştu. Microsoft şu sıralar Xbox One S”i giriş seviye konsol olarak piyasaya oturtmaya gayret ediyor. Sıkı Xbox tutkunları içinse Xbox One X”i piyasaya sürecek. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here