Ana sayfa Haber Microsoft Office Android uygulamaları Chromebook”lara ulaştı!

Microsoft Office Android uygulamaları Chromebook”lara ulaştı!

0

Google’ın bulut tabanlı laptop iletim sistemi, düşük donanımlı cihazlarda akıcı çalışması ve kolay kullanılırlığı sayesinde oldukça popüler hale geldi. Sistemi kullanmaya başlamak için bir şans arayan bir çok profesyonel ise Office uygulamalarının çalışmıyor oluşu yüzünden geri çekilerek sistemden soğumuştu. Microsoft, bu durumu düzeltti ve tam sürümleri henüz olmasa da Android’deki mobil versiyonları Chromebook’larda kullanıma açtı.

Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları, Microsoft’tan herhangi bir resmi açıklama yapılmaksızın Chromebook’lar için de indirilebilir hale geldi. Şimdilik bir kaç geliştirici ve Reddit kullanıcısının farklı cihazlar üzerinde (Samsung Chromebook Pro, Pixelbook, Acer Chromebook 15 vb.) yapılan denemelerin hepsinde çalışan uygulamalar, masaüstü Office 2016 versiyonlarıyla neredeyse aynı fonksiyonelliği mobil cihazlara daha uygun bir biçimde kullanıma sunuyor. 

Eğer 10.1 inç ya da daha küçük ekran boyutuna sahip bir Chromebook kullanıyorsanız, Office mobil uygulamalarında ücretsiz biçimde görüntüleme ve düzenleme işlemlerinizi Office 365’te oturum açarak yapabilirsiniz. Eğer ekran boyutunuz daha büyükse, düzenleme yapabilmek için Office 365 aboneliği satın almanız gerekli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here