Ana sayfa Yazılım Microsoft Office 365 çıkıyor

Microsoft Office 365 çıkıyor

0

İnternet üzerinde çevrimiçi olarak kullanılacak yeni Office365 yazılım seti piyasaya çıkıyor

Microsoft, internet üzerindeki uygulamalardan oluşan Office 365 adındaki yeni paketini bugün piyasaya sürüyor. Microsoft yeni paketiyle küçük ve orta ölçekli işletmelerin dikkatini çekmeye çalışacak.
microsoft office 365

Office 365, eski paketlerde standart olarak bulunan Word, Outlook, Excel ve diğer uygulamaların yanı sıra, birçok kullanıcının bugüne kadar görmediği server sistem yazılımları içeriyor. Bu yazılımlar arasında mesajlaşma için Exchange, ortak çalışma için SharePoint ve konferans ile iletişim için Lync bulunuyor.
 

Bulut ofis sistemlerinin temel özelliği, ana yazılım bileşenlerinin ve dosyaların kullanıcı bilgisayarında değil, uzaktaki firma sunucularında tutulması ve böylece internete bağlı her hangi bir bilgisayardan bu dosyalar üzerinde işlem yapılabilmesi.
 

Microsoft kullanıcıları, ayda 6 dolar vererek standart Office uygulamalarını internet üzerinden veya bilgisayarlarına yükleyerek kullanabilecek. öte yandan, 500 ve altında personeli olan firmalar teknolojisi, altyapısı ve yeni donanım maliyeti nedeniyle Microsoft”un server programlarını kullanmaya sıcak bakmıyor. Son olarak Microsoft”tan yapılan açıklamada, en başarılı Office server ürünü Exchange”in KOBİ”lerin sadece yüzde 30″u tarafından tercih edildiği ifade edildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here