Ana sayfa Haber Microsoft Mobil Outlook’un yeni tasarımını tanıttı

Microsoft Mobil Outlook’un yeni tasarımını tanıttı

0

Microsoft”un tanımını gerçekleştirdiği Mobil Outlook”un yeni tasarımında aradığınız e-postayı bulmak çok daha kolay hale getirildi.

Outlook kullanıcılarının yaygın şikayeti e-postalar arasında aradığınızı bulmanın zorluğudur. Yeni Outlook mobil güncellemesinde bu şikayetin giderilmesi amaçlandı. Microsoft Graph desteği sayesinde yalnızca e-postaları değil, kişiler, ekler, uçuş ve seyahat güzergahlarının araması da oldukça kolaylaşıyor.

 

Outlook mobilde güncellemenin ardından artık arama kısmında boş bir sayfayla karşılaşmayacaksınız. Sık iletişim kurulan kişiler ve o gün gerçekleşen etkinlilerle ilgili postalar sıralanacak.

Diğer bir yenilik de, ardı ardına uzanan mesajlaşmaların daha açık şekilde görülebilecek olması. Bir önceki postayı açmak için yeniden tıklama ihtiyacı ortadan kaldırılıyor ve tıpkı Whatsapp konuşmaları gibi, mesajlar açıkça alt alta sıralanıyor.

 

Hızlı cevap verme özelliğini hiç duydunuz mu? Aslında varolan ama ara yüzde saklanan bu özellik, yeni güncellemede çok daha kolay kullanıma sunuluyor. öyle ki, özellikle grup mesajlaşmalarında geçmiş konuşmaları görerek cevap vermeyi sağlayacak bu özellik, ayrı bir pencereden postanızı düzenleyip göndermenizi sağlayacak.

Yine yeni bir diğer özellikse, e-posta hesapları arası geçişi kolaylaştırmak üzere tasarlanmış. Ana sayfanızda soldan ekranı çektiğinizde çıkan sekmede, Google, Outlook ve Office 365 hesaplarınız arasında tek dokunuşla geçiş yapabiliyorsunuz.

 

Aynı e-posta sağlayıcısında birden fazla hesabı bulunan kullanıcılar için henüz bir yenilik mevcut değil. Ne yazık ki hala aktif hesabı kapatarak diğer hesabınızdan giriş yapmanız gerekiyor.

Outlook ve Gmail hesaplarına sahip iOS kullanıcıları için yenilikler bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak,  Office 365 hesabı kullananlar yenilik için birkaç gün beklemek durumundalar. Android kullanıcıları için söz konusu yeniliğin hayata geçmesi de birkaç ayı bulacağa benziyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here