Ana sayfa Haber Microsoft Lumia raporu

Microsoft Lumia raporu

0

Microsoft, yeni düzernlediği Lumia departmanını tekrar revize ederek Windows 10 Mobile’a hazırlıyor. Haberler Lumia departmanının daraldığını gösterirken, firmadan yeni Lumia planları da sürekli gelmeye devam ediyor. öncelikle Lumia’nın giriş, orta ve üst segmentlerden devam edeceği fakat her yıl, her segmentten tek model sunacaklar. Böylece tepe seviye Lumia bekleniyorsa, 2016 yılı içerisinde bir tane tepe seviye, orta seviye bekleniyorsa da bir model piyasaya sürülecek. Aynı modelin farklı özelliklere sahip olan varyasyonları üretilmeyecek anlamına geliyor bu da.

Microsoft‘ûn orta segment akıllı telefonlarına baktığımızda, Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 540 modelleri var, son olarak da Lumia 640 XL modeli biliniyor. Bu modeller bu yıl için belirlenmiş akıllı telefonlar, alınan karar 2016’yı kapsadığı için 2015 yılı içerisinde daha farklı modeller görebiliriz. 

Firmanın Windows 10 için yaptığı bu hamlenin, yılda 5 veya 6 akıllı telefon modeli piyasaya süreceği anlamına geliyorken Microsoft’un PC ve Windows tabletlere daha ağırlık vereceği de raporlarda geçiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here