Ana sayfa Ürün İnceleme Microsoft Lumia 535 İnceleme

Microsoft Lumia 535 İnceleme

0

 

Tasarım

Lumia 535 bir giriş telefonu. Bununla doğru orantılı bir şekilde orta segmentten daha üst Lumia serileriyle yarışabilecek bir durumda değil. Telefonu kutudan çıkardığımızda bizi oldukça büyük bir ekran karşılıyor. Telefonun köşelerini incelediğimizde  Lumia serisinin çabuk bir şekilde fotoğraf çekmemize yarayan adanmış tuşunun kaldırıldığını görüyoruz.  Plastik değiştirilebilir arka kapağının üst bölgesinde çok hafif bir tümsekliğe sahip kamera karşılıyor bizi.

Daha önce Lumia 735’te olduğu gibi Lumia 535’te de fiziksel tuşlar yerini sanal tuşlara bırakmış.  Bazı Android işletim sistemine sahip telefonlarda olduğu gibi sanal tuşları uygulama içindeyken parmağımızı yukarı doğru çekerek sanal tuşları getirebiliyoruz.

Kamera

Kamerada kalite olarak yine 520 serisinden farklı olarak özel bir gelişme yok. Sadece 535″e özel diyebileceğimiz 5 MP”lik bir ön kamera bulunmakta. Aynı şekilde telefonun ana kamerası da 5MP”lik bir çözünürlüğe sahip ve yanında flash ile birlikte geliyor. Fotoğraf kalitesi olarak özellikle ışığın çok iyi olmadığı durumlarda Lumia 535 bize çok bir şey vadetmiyor.

 

Donanım

Lumia 535 Snapdragon 200, 1.2 Ghz”lık 4 çekirdekli işlemciye sahip. Windows Phone işletim sistemi donanımı efektif bir şekilde kullandığından giriş seviyesi için gayet yeterli bir donanıma sahip

Ekran

Ekranın 960×540 çözünürlüğe ve 220 PPI oranına sahip olduğunu belirtelim. Renkler doygunluğu ve kontrast, Clearblack teknolojisine sahip Lumia”lar kadar iyi değil.

 

Pil ömrü & Kapasite

Lumia 535″in depolama alanı her ne kadar az olsa da, bu alanı Micro SD kart desteği ile 128GB”a kadar arttırabilmekte mümkün. 1905mAh batarya ile orta düzey kullanım süresi vadeden telefon, Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile çalışıyor.Son olarak 2015 yılının ilk çeyreğinde çıkacak olan Microsoft Lumia 535″in, çift sim ve tek sim olarak iki farklı versiyonda yayınlanacağını da belirtelim.

Artılar

+Büyük Ekran

+Cortana

+5MP”lik ön Kamera

Eksiler

Ekran kontrastı ve Renk doygunluğu

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here