Ana sayfa Donanım Microsoft’lu astronotlar, Samsung’u uzaya yolladı

Microsoft’lu astronotlar, Samsung’u uzaya yolladı

0

Microsoft, donanım ve yazılımlarıyla ünlü olduğu kadar satış-pazarlamadaki başarısıyla da tanınır. Microsoft, rakibi Samsung”a fena kafayı taktı. Apple ile olan rekabetine Samsung”u da katan Microsoft, mobil cihazlar liginde zorlanacağa benziyor. Zorlanacağa benziyor desek de şu an itibariyle zorlanmakta. Microsoft“un eski CEO“su ve babası Bill Gates de bu yönde açıklamalar yapmıştı. Şampiyonluk yarışı Samsung ve Apple arasında gidip gelirken, Microsoft”ta; lig”de ön elemesiz maçlara çıkmak için ikincilik için bastırıyor. Microsoft, geçen hafta rakibi Samsung ile resmen dalga geçti.

 

 

Microsoft

 

 

 

Microsoft, rakibiyle alay etmek için Heartrow Airport ile anlaştı. Geçici bir süre terminalin adını da değiştiren Microsoft, yeni terminale Samsung Galaxy S5 terminali adını verdi. Microsoft“lu astronotlor; Lumia çantalarına Samsung Galaxy S5″i yerleştirerek, telefonları uzaya gönderdi.  Bu olaya, Samsung cephesinin ne yanıt vereceği bilinmez? Bu olay, acaba Microsoft; Apple ile yeni bir ortaklığa mı girdi? Soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. Anlaşılan Apple; Microsoft ile anlaşarak Samsung“un kökünü kazımak istiyor. Şimdilik bu olay; bu tarz soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

 

Microsoft“un gerçekleştirdiği bu geçici etkinlikteki bir diğer amaç da şuydu. Hem yeni model Windows Phone“larını bu yöntemle tanıtmış oldukları gibi Google arama motorunu da tiye alıp kendi arama motoru Bing”in reklamını yaptı. Microsoft, rakibi Google“ın arama motorundaki başarısına da sekte vurmak istiyor. Google halen ABD”de; arama trafiğinde, en çok kullanılan arama motoru olarak birinci sırada yer alıyor. Zaman zaman Bing“in birinciliği aldığı dönemler olsa da genel olarak lider Google. Microsoft, anti-Google çalışmalarına devam edeceğe benziyor.

 

Microsoft

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here