Ana sayfa Donanım Microsoft LifeCam

Microsoft LifeCam

0

Geniş ekran web cam

Televizyonlarımız HD gösteriyor, video kameralarımız HD çekim yapabiliyor hatta cep telefonlarımız bile HD video çekim özelliklerine sahip oldu. Neden web kameralarımız eksik kalsın? Saniyede 30 kare kaydedebilme özelliğine sahip Microsoft LifeCam Cinema, geniş ekran (16:9) kalitesinde yani 1280×720p çözünürlükte video kaydı yapabiliyor.
 
Microsoft LifeCam

 

 

Sıra dışı bir tasarıma sahip olan Microsoft LifeCam, ayarlanabilir ayaklığı sayesinde masaüstünüzden dizüstü bilgisayarınıza kadar her mekana kolaylıkla uyum sağlayabilecek yapıya sahip. Kameranın üzerinde ayrıca gürültü azaltma işlevine sahip dahili bir mikrofon yer alıyor. üzerinde bulunan ışık algılayıcı LifeCam”in otomatik olarak ışık ayarı yapmasına olanak tanıyor. Ayrıca web cam otofokus özelliğine de sahip. Bu sayede ne açıda durursanız durun LifeCam otomatik olarak sizi netlemeyi başarıyor. Microsoft LifeCam Cinema ayrıca ClearFrame teknolojisini de kullanıcılarla buluşturuyor. Bu teknoloji, akıcı video görüntüleri elde etmek için hemen her çözünürlük oranında daha çok sayıda görüntü karesi işleyebiliyor.

Microsoft LifeCam ile gelen yazılım sayesinde birçok efekti kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bu seçenekler Live Messenger”da otomatik olarak görünüyor. Bir güzel özellik de yazılım üzerinden kameranın açısını sağa sola çevirebiliyor olmanız. Yani kamerayı elinizle düzeltmeye gerek kalmadan istediğiniz konumu yazılım üzerinden belirleyebiliyorsunuz. USB 2.0 arabirimi ile bilgisayarınıza bağlanan cihaz, 4x dijital yakınlaştırma özelliğine de sahip. Panoramik görüntülerden kalabalık aile filmlerine kadar, bir kareye birçok şeyi sığdırabilen LifeCam, ayrıca çektiğiniz görüntüleri tek tıkla Facebook ve YouTube”a yükleme imkanı sunuyor. LifeCam, gerçekten de bir web cam için oldukça kaliteli bir deneyim sunuyor. Fakat karanlıkta ne kadar ışık ayarını kendi yapsa da kameranın üzerinde bir ışığın eksikliği duyuluyor…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here