Ana sayfa Mobil Microsoft Launcher dijital sağlık ve daha fazlasına sahip oldu

Microsoft Launcher dijital sağlık ve daha fazlasına sahip oldu

0
microsoft
Görsel: Alex Castro / The Verge

Yazılım devi Microsoft kendi Android ana ekran uygulamasına dijital sağlık özellikleri ekledi. Google’ın Android Pie ile getirdiklerine son derece benzer özellikler sunan dijital sağlık, kullanıcıların hangi uygulamayı ne kadar kullandığını ya da telefonunu ne kadar açtığını takip ediyor. Android 4.2 ve üzerinde kullanılabilir olan Microsoft Launcher, Google’ın sunmadığı özellikleri eski telefonlara getirmeyi başarıyor.

Versiyon 5.1 güncellemesiyle gelen özellikler arasında ek olarak Yapılacaklar ve Yapışkan Notlar senkronizasyonu da bulunuyor. Bu destek sayesinde bilgsayarınızdaki bu uygulamalarla notlarınız birbirine eşitlenecek ve her yerden görebileceksiniz. Microsoft bunlar da yetmezmiş gibi “Hey Cortana” sesli uyandırmayı bile başlatıcısına ekledi. Android’in “Microsoftlaştırılmış” halini kullanmak bu başlatıcıyla artık her zamankinden daha kolay.

İlgili Haber: Microsoft az kalsın Windows 10 E-Posta uygulamasına reklam yerleştiriyordu!

Android başlatıcısını düzenli olarak sürekli güncelleyen Microsoft, Android’i Windows’un mobil versiyonu olarak benimsiyor. Aile odaklı özelliklerden Windows 10 Zaman Akışı özelliğine kadar hemen hemen her şeye sahip olan başlatıcı uygulaması, bu ekosistem için oldukça kullanışlı. Google Play Store üzerinden beta sürümü olarak sunulan Microsoft Launcher 5.1 önümüzdeki haftalarda stabil hale gelecektir.


Aracı: Tom Warren / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here