Ana sayfa Haber Microsoft kendi sitesinde indirimli Lumia satışına başlamış

Microsoft kendi sitesinde indirimli Lumia satışına başlamış

0

Windows Phone tekrar döndü gibi görünüyor. Şaka değil; Lumia 950, 950 XL, 550 ve 650 modellerinin hepsini Microsoft Store’un websitesinde bulabilirsiniz. Bir satış temsilcisinin de doğruladığı bu durum, bütünüyle tesadüfen çıktı karşımıza. Zira Lumia telefonları ‘tüm telefonlar’ kategorisinde yer almıyorlardı artık. 

Aslına bakarsanız telefonlar 4 Şubat 2018’den beri sitedeler. Bunca zamandır kimsenin farkına varmaması tuhaf. Lumia mobile serisinin bir süredir çıkmadığını biliyoruz ve bir daha da çıkmayacaklarını düşünüyorduk. 

Microsoft yakın bir zamanda tüm telefon serisine son hayat öpücüğünü vererek, Windows Phone 7.5 ve 8.0 serisine bildirim mesajı desteğini sonlandırmıştı. Windows Phone 8.1 ve 10 modellerinin de aynı akıbete uğramaları bekleniyor. 

Yani bu telefonları satın almak ve Microsoft’un makul bir süre için sağlayacağı desteğe sahip olmak için son şans diyebiliriz. 
Bu telefonlar mobil sektöründe arkaik telefonlar olarak adlandırılıyorlar. Yani oldukça eski modeller. 2015 yılında çıkan bu modelleri Microsoft kısmi fiyat indirimiyle yeniden satışa sunmuş. Lumia 950 XL‘in 2015 yılı satış fiyatı 649$ iken şimdi 499$’dan satııyor. 950S‘in fiyatı 399$, 650‘nin fiyatı 199$ ve 550‘nin fiyatı ise 139$ (son iki model ilk çıktıklarında aynı fiyat etiketine sahiplerdi?!). Telefonların tekrar satışa sunulmaları Windows 10 Phone desteğinin bir süre daha devam edeceğini ya da Microsoft’un yenilenmiş mobil desteğinin bir parçası olacağını gösteriyor olmakla birlikte, telefonların Microsoft’un deposunda kalan ve elden çıkarmak istediği cihazlar oldukları da aşikar. Anlaşılan Microsoft stokları tüketmeye çalışıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here