Ana sayfa Haber Microsoft Kendi Chrome Tarayıcısını Yapacak

Microsoft Kendi Chrome Tarayıcısını Yapacak

1

Chromium tarayıcısı, pekçok firma tarafından kullanılması nedeniyle oldukça rağbet gören bir tarayıcı olarak biliniyor. Google Chrome ise bu alanın en büyük devi olma konusunda çok büyük yol aldı bile. Microsoft ise uzun bir süre önce yapması gerekeni henüz yeni uygulamaya geçirebilecek. Microsoft; Windows 10’daki varsayılanı değiştirmek için kendi Chromium tarayıcısını yapacak.

Microsoft Neden Böyle Bir Karar Aldı ?

Uluslararası alanda kabul görenazılım devi; üç yıl önce Edge tarayıcısını İnternet Explorer’ın yerini alacak şekilde yeniden tasarladı. Tüm bunlara ek olarak Chrome ve diğerleriyle rekabet etmek için, varsayılan tarama deneyimini de modernleştirdi. Modern görünüm kazanması Edge için popülerlik kazandırdı.

Ancak temeldeki tarayıcı motoru (EdgeHTML), Chromium’a ayak uydurmak için mücadele etti. Microsoft sonunda varsayılan Windows 10 tarayıcısını Chromium’a bırakma kararı alarak tüm bu karmaşaya son noktayı koydu.

Microsoft Edge’in, web uyumluluk sorunlarında gittikçe artan bir sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Bu nedenle hem işletmeler hem de tüketiciler; durumdan rahatsız olduklarını sürekli olarak ifade ediyorlardı.

Elbetteki nedenler bununla sınırlı değil. Android’in popülaritesi, PC’lerde ve Mac’lerde Chrome’un yükselişi sayesinde; Chrome artık tüm cihazlarda en popüler tarayıcı. Böylece Chorme ile ilgili, tartışmasız en iyi tarayıcı ifadesini kullanmak mümkün.

Üstelik Microsoft şirketi; Chrome tarayıcıların mobil uyumluluğunu daha öncede keşfetti. Windows 10 için varsayılan oluşturma motoru olarak Chromium’un benimsenmesi, Microsoft’un Chrome’a ​​yönelik düşmanlığını da sona erdirecek.

Konuyla ilgili yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz. Sizce de Microsoft bu kararla doğru bir adım atmış oldu mu ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here