Ana sayfa Mobil Microsoft iOS 5″ten memnun!

Microsoft iOS 5″ten memnun!

0

Evet, yanlış duymadınız. Yazılım devi Microsoft, ezeli rakibi Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 5’in başarısından memnuniyet duyuyor. Neden mi?
 

Microsoft, dün itibariyle ezeli rakibi Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 5’in başarısından memnuniyet duyduğunu açıkladı. Tabii ki açıklamada bu sözler yerine başka sözler tercih edildi, fakat iOS 5’in başarısı, Windows Phone 7.5 Mango’nun da içerisinde olduğu bir rekabette Microsoft’u mutlu etmeye yetti. Zira Microsoft’un açıklamasına göre, tam 2 milyon iOS 5 kullanıcısı, iOS 5 cihazlarını Hotmail hesaplarıyla entegre etti. Bu da, Hotmail’in mobil yaygınlıkta hızlı bir şekilde yükseldiği anlamına geliyor.
 
Hotmail

Microsoft’un resmi blog sitesinde yer alan açıklamaya göre iOS 5’in yayınlanmasından bu yana, tam 2 milyon kişinin Hotmail’i iOS 5’in mail servisine entegre etmiş durumda. Ayrıca bu sayı giderek artıyor. Günde 100 bin kullanıcı ekleniyor. Geçtiğimiz sene içerisinde Hotmail’e eklenen Exchange Active Sync ile birlikte Hotmail’in eski gücüne kavuşması yolunda önemli bir adım attıklarını da belirten yetkililer, aynı başarıyı şimdi de yeni Android cihazlarda yakalamayı planladıklarını söylüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here