Ana sayfa Yazılım Microsoft Imagine Cup Türkiye finali yapıldı

Microsoft Imagine Cup Türkiye finali yapıldı

0

Imagine Cup Türkiye finalinde genç fikirler yarıştı.Türkiye”yi Yazılım Tasarımı kategorisinde, kullanılmayan ilaçları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlayan Repharm Center projesiyle Eskişehir Osmangazi üniversitesi”nden Repharm ekibi temsil edecek

Microsoft”un bu yıl Avustralya”da yapacağı Imagine Cup 2012 öğrenci yarışmasının Türkiye finalleri 13 Nisan”da Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde gerçekleştirildi. Dünyanın en yetenekli yazılımcı, tasarımcı ve girişimci gençlerini bir araya getiren Microsoft Imagine Cup finallerinde Türkiye”yi Yazılım Tasarımı kategorisinde, kullanılmayan ilaçları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlayan Repharm Center projesiyle Eskişehir Osmangazi üniversitesi”nden Repharm ekibi temsil edecek.
 
Imagine Cup Türkiye

Microsoft”un her yıl düzenlediği dünyanın en büyük öğrenciler arası teknoloji yarışması Imagine Cup”ın 10″uncusuna bu yıl Avustralya ev sahipliği yapacak. Türkiye”de de öğrenciler, kendilerini uluslararası arenada tanıtabilmek ve düşüncelerini hayata geçirebilmek için “Zor problemlerin teknoloji ile çözüldüğü bir dünya düşleyin” mottosuyla “Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri” kapsamında belirlenen konularda birbirinden farklı projeler geliştirerek yarıştılar. Türkiye finalleri arasında kalan 5 ekipten Eskişehir üniversitesi öğrencileri Avustralya”ya gitmeye hak kazandı.

Microsoft Türkiye”nin yanı sıra yarışmayı destekleyen UNDP, özyeğin üniversitesi, VeriPark, Doğuş Teknoloji, I-CON, Identitytime ve Casper temsilcilerinin yer aldığı jüri bu yılın finalistlerini oybirliği ile belirledi. Sonuçlara göre Imagine Cup 2012 Türkiye finalinde ikincilik ödülünü Erciyes üniversitesi”nden “Global Warning”, üçüncülük ödülünü ise Karadeniz Teknik üniversitesi”nden “PainSensor” adlı projeler kazandı.

Avustralya”da düzenlenecek olan Imagine Cup 2012 finallerinde yazılım kategorisinde birinci gelen ekip 25000, ikinci 10000 ve üçüncü ise 5000 dolar ödül almaya hak kazanırken; oyun kategorisi birincisi 8000, ikincisi 4000 ve üçüncüsü ise 3000 dolar ödül alacak. Ayrıca BT becerisi alanındaki finalistlerden birinci olan ekip 8000, ikincisi 4000 ve üçüncüsü ise 3000 dolar ile ödüllendirilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here