Ana sayfa İnternet Microsoft, IE 6″nın ölümünü kutluyor!

Microsoft, IE 6″nın ölümünü kutluyor!

0

Yazılım devi Microsoft, Internet Explorer’ın artık hiçbir yerde desteklenmeyen sürümü IE 6’yı sevinç gözyaşlarıyla uğurluyor!
 

Microsoft, Internet Explorer 6’dan sonra Internet Explorer 7, IE 8 ve IE 9 gibi piyasaya daha yeni IE sürümleri çıkarttı. IE 6 ise her şeye rağmen yıllardır en yaygın internet tarayıcısı olarak zirvede kalmayı bildi. Neyse ki Internet Explorer’a verilen desteklerin bir bir kesilmeye başlamasıyla birlikte IE 6’nın da kullanım payı zamanla düşmeye başladı. Microsoft, IE 6’nın tarihin tozlu sayfalarında kalması için yaptığı çalışmaların meyvelerini de toplamaya başladı. Zira IE 6’nın ABD’deki pazar payı dün itibariyle %1’in altına düşmeyi başardı.
explorer 6
Peki Microsoft neden IE 6’nın pazar payının düşmesini istiyor? Analistler bu soruya birkaç farklı açıdan cevap veriyor. öncelikle, yeni IE sürümlerinin piyasaya sürülmesine rağmen insanların eski bir IE sürümü olan IE 6’yı kullanıyor olması, Microsoft’u memnun etmiyor. öte yandan firma, tarayıcı pazarı araştırmalarında IE 9, IE 8 ve hatta IE 7 gibi üç farklı versiyonun istatistiklerine önem verirken, istatistiklerde halen daha IE 6’nın boy gösteriyor olması, firmanın sağlıklı rapor oluşturmasına engel oluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here