Ana sayfa Haber Microsoft HoloLens uzaya çıkarılıyor

Microsoft HoloLens uzaya çıkarılıyor

0

Microsoft’un Windows 10 lansmanında sürpriz bir şekilde tanıttığı HoloLens, NASA‘nın desteğiyle birlikte uzaya yollanıp tekrar dünyaya döndürülecek. Elbette henüz piyasaya sürülmeyen bir prototipi uzayda bırakmak olmaz :). İki farklı grubun daha destek verdiği proje, “Sidekick” olarak adlandırıldı ve astronotlar aktif olarak HoloLens kullanarak NASA istasyonlarıyla iletişim halinde kalarak anında görüntü ve ses iletişimi sağlayabilecekler. Bu proje sadece bir seferlik proje değil, HoloLens’in diğer uzay görevlerinde de kullanılması planlanıyor.

HoloLens’in gideceği yer tam olarak Uluslar arası Uzay İstasyonu. İstasyonlar aras holografik görüntü oluşturularak tüm görevler çözüme ulaştırılacak, istasyon ile astronotlar arasındaki iletişimler daha sağlıklı ve güvenilir olacak. HoloLens’i şimdiye kadar test edebilen kişiler, Skype aracılığı ile HoloLens‘in demosunu kullanabildiler, bu görevde de Skype yazılımının kullanılması bekleniyor.

 

Belki de artık bütün uzay görevleri HoloLens aracılığı ile olacaktır belki de.  Ayrıca, HoloLens’in gerçek şartlarda kullanılacağı ilk görev olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here