Ana sayfa Haber Microsoft HoloLens satışa çıkıyor

Microsoft HoloLens satışa çıkıyor

0

Microsoft, Windows 10 lansmanında basına ve kullanıcılara tanıttığı artırılmış gerçeklik sağlayan gözlüğğünü nihayet satışa sunmaya başlıyor. Bu ay itibariyle HoloLens’in satışları ön-sipariş ve genel sipariş gibi farklı alternatifleriyle satışa sunulacak, ancak HoloLens henüz tam sürümüne – hazır sürümüne kavuşamadığı için “Developers Edition” modeliyle satışa sunulacak. Aslında iyi tarafından bakalım; HoloLens’i, satın alanlar da geliştirmiş olacaklar. ön sipariş bugün başlıyor ancak genel satış tarihi 30 Mart 2016 olarak belirlendi. Microsoft daha önce kesin tarih vermeden 2016’nın ilk çeyreği olarak işaretlemişti. 

Microsoft’un Amerikan Futbollu, taraftarlı reklamından etkilenip bir HoloLens edinmek istiyorsanız HoloLens Developers Edition olarak çıkacak ürüne 3 bin dolarlık bir ücret ödemeniz gerekiyor. Aslında HoloLens’in hizmet edeceği sektör çalışanlarına göre uygun bir fiyat gibi görünebilir, son kullanıcıysanız, eğlence amaçlıysa ciddi bir paradan söz ediyoruz.

Yazılımlarına faydada bulunacak olan şirketler belki HoloLens ile ilgili kampanyalar yürütebilir. Modelleme programları üreten Autodesk veya Adobe gibi şirketler HoloLens’e yönelik daha uygun paket kampanyalar yürütürse, ki yürütecek gibi görünüyor HoloLens’in ulaşılabilirliği daha uygun olabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here