Ana sayfa Haber Microsoft Handpose teknolojisi ile ekrana gerçek zamanlı hakim olabilme

Microsoft Handpose teknolojisi ile ekrana gerçek zamanlı hakim olabilme

0

Handpose, Microsoft Research ekibinin yeni inovasyonlarından. Microsoft Kinect ile bol bol haşır neşir olan ekip, HoloLens‘in de ardından PC’leri sanal gerçekliğe ev sahipliği yaptıracak yeni bir teknoloji geliştirdiler. Microsoft Handpose, PC’lere Kinect kullanılarak, tamamiyle gerçek zamanlı bir erişim ve kontrol sağlayabiliyor. Bu yeteneklerle birlikte, HoloLens‘in yeteneklerine kısmi olarak Kinect ile erişebilir, ekran içerisinde var olan görüntüyü, elinizle çekip çevirebilirsiniz. Microsoft’un bu teknolojisi, diğer sanal gerçeklik teknolojilerinden daha hızlı olduğu söyleniyor ve aslında yazılım aracılığı ile akıllı telefonlarla da çalışabiliyor, GIF’te gördüğünüz şekilinde.

Handpose yazılımı, eli Kinect’e tanılayarak çalışıyor. Kinect de bu elin 3 boyutlu modelini PC’ye yansıtarak gerçek zamanlı erişim sağlayabildi. Bu işlem, bu süreç saniyelerle işliyor, herhangi bir gecikme veya aksama söz konusu değil, örneklere bakılırsa da, iPhone’lardaki Touch ID teknolojisiyle ve akıllı telefonlarla yaptığımız parmak hareketi ve cihazın reaksiyonu ile aynı zaman dilimine sahip.

Handpose için kullanılan algoritmalar da farklı. Bu algoritmalar cihazların hızını arttırırken, Kinect’in de algılarını yüzde 10 seviyede artış sağlayabiliyor. Bir Microsoft Research ürünü olan Handpose’un nerelerde ve ne için kullanılacağı şimdilik açıklanmadı, muhtemelen de HoloLens’in alanı içerisinde olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here