Ana sayfa Mobil Microsoft Haber uygulaması Android ve iOS için çıktı

Microsoft Haber uygulaması Android ve iOS için çıktı

Haberlere bir deneme de Microsoft'tan...

0

Microsoft adı değiştirilmiş, yenilenmiş MSN uygulamasını Microsoft Haber olarak popüler mobil işletim sistemlerine sundu. Sayfa adresi hala MSN.com olarak kalsa da sistem Windows 10’daki haber uygulaması ile aynı görünüyor. MSN.com 1995 yılında kullanıma açılmıştı ve böyle bir tarihi tek çırpıda silmek sanıyoruz ki mantıklı olmaz.

Microsoft Haber’de şef editörlük yapan Rob Bennett, “Microsoft Haber, MSN.com gibi sayfalarımızdaki haberleri destekleyen motorun adı değişmiş hali. Uygulamamız iOS ve Android için özel olarak yapılandırıldı.” ve “Microsoft Haber ayrıca Microsoft Edge’de çıkan haberleri, Windows 10’daki Haber uygulamasını, Skype, Xbox ve Outlook.com’daki benzer içerikleri de yönlendiriyor.” dedi.

Microsoft Haber uygulamasında karanlık mod ve son dakika bildirimleri olmazsa olmazlar arasında

Microsoft, yeni platformunda 1.000’den fazla “premium yayıncıdan” ve 3.000 markadan insan editörler ve yapay zeka yardımıyla içerikleri topluyor. Microsoft’un günde 100 binden fazla içerik tarayan yapay zekası içeriğin konusunu, popülaritesini ve güncelliğini irdeliyor. Microsoft Haberler ayrıca dünya çapında 800’den fazla editör ile çalışıyor gündemde öne çıkan içerikleri kullanıcılarına sunuyor.

Yeniden tasarlanmış Microsoft Haber uygulaması Android ve iOS için indirilmeye hazır. Uygulama herkesin şu sıralar hoşuna giden karanlık moda sahip ve widgetler (ana ekran araçları) ile entegrasyonu var. Son dakika bildirimleri de sanıyoruz ki olmazsa olmaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here