Ana sayfa Yazılım Microsoft, geleceğin arayüzünü tanıttı!

Microsoft, geleceğin arayüzünü tanıttı!

0

Microsoft, Windows 8’de kullanılacağı düşünülen yeni arayüzüyle devrim yaratacak gibi görünüyor

Windows 8 adlı yeni nesil işletim sistemi üzerindeki çalışmalarına son hızıyla devam eden Microsoft, bu işletim sisteminde yeni bir de arayüzü de geliştiriyor. YouTube üzerinden yayınlanan bir videoda Microsoft’un Windows 8 için planladığı yeni arayüz, radikal değişiklikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Alıştığımız Windows arayüzü ile alakası olmayan yeni teknoloji, dokunmatik ekranı desteklediği kadar, uzaktan kontrol imkanı da sağlıyor. Microsoft Surface teknolojisinin üzerine inşa edilen arayüz, Windows Phone 7 destekli HTC HD7 ile de kontrol edilebiliyor.

Yeni arayüzde ikonlar yerine baloncuklar yer alıyor. Masaüstü ortamı olarak bildiğimiz ortam da, yerini sınırsız bir alana bırakıyor. Bu baloncuklar çeşitli kategoriler halinde dosyaları ve dökümanları kullanıcılara sunacak. Bir baloncuğa tıklayınca, bünyesindeki yazılımlar ile etkileşime geçilecek ve verilen komut gerçekleştirilecek.
 

Bu yeni arayüzün Windows 8’de kullanılacağı ile ilgili resmi bir açıklama henüz yok. Fakat Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer, Windows 8 ile ilgili yaptığı bir açıklamada “İçerdiği değişim açısından, firma tarihinin en riskli ürünü olacak” cümlesini kullanması, bu arayüzün Windows 8’de kullanılma olasılığını artırıyor.
 

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here