Ana sayfa İnternet Microsoft Edge Rekor Kırıyor!

Microsoft Edge Rekor Kırıyor!

1

Microsft’un ölü çocuğu olarak nitelendirilen tarayıcısı son günlerde kendisinden beklenmeyen bir başarıya imza atıyor. Microsft Edge‘nin android sürümü kısa zamanda play store’da en çok indirilen uygulamalar listesinin zirvesini zorlamayı başardı.

Microsft Edge tarayıcısı mozilla, chrome, opera gibi tarayıcıların yanına bile yaklaşamazken çoğu zaman da komik duruma düşmüş ve alay konusu olmuştu.

Microsoft Edge Kaç Kez İndirildi?

Microsoft Edge Android sürümü sadece 6 ay içerisinde inanılmaz bir indirme rakamına ulaştı.

Geçtiğimiz 2017 Aralık ayında Microsoft’un resmi tarayıcısı Android ekosisteminde 1 milyon indirme rakamına ulaşmış ve önemli bir dönüm noktasına ulaşmıştı. Şimdiyse bundan sadece 6 ay sonrasında uygulama 5 milyon indirmeyi aşmış durumda. Son dönemde hızlı bir şekilde trend olan Edge, bu yükselişini sürdürürse yıl sonuna kadar 10 milyon cihaza indirilmiş olacak.

Microsoft Edge Neden Popülerleşti?

Eğer Microsoft Edge’in uygulamasına aşina değilseniz size neden bu kadar popülerleştiğini şöyle açıklayabiliriz: İlk olarak, Edge Windows 10 kullanıcıları için kesintisiz bir internet deneyimi sunuyor. Masa üstünde başlayıp, mobilde işinizi tamamlayabiliyorsunuz. Uygulama içinde ayrıca QR Kod okuyucu, sesli arama ve sizi internet üzerinde tamamen görünmez yapan InPrivate modu bulunuyor.

Kısa zamanda böyle bir rekor kırmayı başaran Microsft Edge‘nin yeniden popüler olması ile diğer tarayıcıların nasıl bir aksiyon geliştireceği şimdiden merak konusu oldu.

Microsoft’un resmi tarayıcısı özellikle Mozilla isimli tarayıcının piyasa girmesi ile birlikte büyük bir ivme kaybetmiş, daha sonra Google’ın açık kaynak kodlu Chome Plus üzerinden geliştirdiği ve yeniden düzenlediği chrome tarayıcısının kullanıma sunulması ile birlikte büyük yara almıştı. Neredeyse sadece mozilla ve chrome indirmek için kullanılan Microsft’un resmi tarayıcısı Android sürümü ile pes etmemenin ne kadar önemli bir kavram olduğunu göstermiş oldu.

Uzmanlar Microsoft Edge’nin android üzerindeki bu başarısının masa üstünde de gözlemlenebileceği uyarısını yaparak, Microsft’un resmi tarayıcısına daha fazla önem vermesi gerektiğinin de altını çiziyor.

Sosyal medya da ve sözlüklerde Microsft Edge hakkında görüşlerini dile getiren kullanıcıların yeniden eski tarayıcıya dönmekten mutluluk duydukları gözleniyor. Türk kullanıcısının vefalı bir kullanıcı olduğunu belirten uzmanlar, ilerleyen zamanlarda özellikle android sürümünün daha fazla indirmeye ulaşacağı belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here