Ana sayfa Haber Microsoft Edge browser eklentileri 2016″ya kadar çalışmayacak

Microsoft Edge browser eklentileri 2016″ya kadar çalışmayacak

0

 

Windows 10 için geliştirilen Microsoft Edge‘in tarayıcı eklentileri halen deaktif ve Microsoft’un açıklamasına göre bu tarayıcı 2016’ya kadar eklenti güncellemesini almayacak. Microsoft, önümüzdeki ay itibariyle bir sonbahar güncellemesi planlıyor Windows 10 için, Thereshold 2 olarak duyurulan bu güncellemede driverlar güncellenecek ve arayüzde değişiklik duyuruldu. Ancak sadece Microsoft Edge için bir güncelleme planlanmamış. 

Microsoft‘a göre 2016 Ocak ayında yayımlanacak olan Windows 10 güncellemesi itibariyle Edge tarayıcısında bir takım değişiklikler olacak. Windows 10 geliştiricilerinin düzenlediği güvenlik eklentileri ve diğer eklentler bu güncelleme sonrası yayımlanacak. üstelik duyuruyu yapan Microsoft yetkilisi bu güncellemeyle birlikte Windows 10 Edge‘in en hızlı tarayıcı olacağını iddia etti.

Microsoft’un Edge ile ilgili güncellemellerini bu kadar ağırdan alma gibi bir durum söz konusu. Belki de Microsoft tek hamleyle gerçekleştireceği bir güncelleme kümesiyle Edge’in tüm sorunlarını tek seferde halletmeyi planlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here