Ana sayfa Yazılım Microsoft bulutlara ulaştı!

Microsoft bulutlara ulaştı!

0

Microsoft’un Cloud Computing platformu kullanıma açıldı
 

Microsoft, Azure platformunun artık genel erişime açıldığını duyurdu. Platform, Windows Azure, SQL Azure ve AppFabric’ten oluşuyor. Hizmetin başladığı 21 ülke: Avusturya, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Amerika, İrlanda, Hindistan, İtalya, Japonya, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere oldu. Microsoft diğer ülkeler için planlarını açıklamadı. Türkiye açıklanmayan ülkeler arasında.

Bu bölgelerdeki müşteri ve iş ortakları Azure uygulama ve hizmetlerini tam hizmet anlaşması yürürlüğünde uygulamaya koyabilecek. Windows Azure platformu ve AppFabric Service Bus ve Access Control hizmetleri, ticari abonelik imzalayanlar için 2010 Nisan ayına kadar ücretsiz olmayı sürdürecek.

Bu sayede Microsoft iş ortakları Azure platformunu kullanarak müşterilerine hizmet satabilecekler. ücretli hizmete abone olmayanların CTP hesapları ise artık iptal ediliyor. Yani sadece okuma ve kopyalayıp başka bir ticari bulut platformuna aktarım yapma imkanı var. Kullanım ise 1 Nisan’da tamamen sona erecek ve ücretsiz deneme hesaplarından kalanlar silinecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here