Ana sayfa Donanım Microsoft, bombayı ucuz telefonlarıyla patlattı!

Microsoft, bombayı ucuz telefonlarıyla patlattı!

0

Microsoft‘un dar gelirliler için planladığı ve büyük bir pazar payı olan dar gelirli payını kapmak için ürettiği telefonlar piyasaya çıkacak. Nokia‘yı satın aldıktan sonra cep telefonu piyasasında etkinliğini arttırmaya başlayan Microsoft, Windows ucuz telefonları ile hem çok satmak hem de yeniden markalaşmak istiyor.

 

 

Ucuz Windows cep telefonları piyasada olacak

 

 

 

Yeni çıkacak akıllı ucuz telefonları 100 ile 300 dolar arasında değişecek. Microsoft piyasada 300500 dolara satılan tabletleri 100300 dolara değişecek olan fiyat etiketiyle satmayı planlıyor. Düşük fiyat ile piyasada yeniden büyük bir pasta dilimi kapmak isteyen Microsoft”un, nasıl bir model sunacağı ise şimdilik bilinmiyor.

 

Microsoft, makul fiyatlı Windows ve Windows Phone’lu cihazları bu yıl içerisinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Microsoft’un OEM Partners Yardımcı Başkanı Nick Parker‘ın, Computex Asia‘da yapmış olduğu açıklamaya göre firma; tablet ve akıllı telefonlarının fiyatını düşürmek istiyor. Parker; “7, 8, 10 inç‘lik cihazlar için çok fazla rekabetçi ürünleri uygun fiyatlarla üretmeliyiz.” dedi.  2013’te 300 dolar ile 500 dolar arasında fiyatlandırılan tabletlerin fiyatlarının, 100 dolar ile 300 dolar arasındaki fiyat seviyelerine düşmesi bekleniyor.

 

 

Ucuz Windows cep telefonları piyasada olacak

 

 

 

Parker, sadece bununla yetinmeyeceklerini, 200 doların altındaki Windows Phone‘lu telefonların da belirli piyasalarda satışa sunulacağını da söyledi. Parker; fiyatların bizi gerçekten şaşırtacağını söyleyerek, ucuz model Windows Phone sürprizini bizlere açıklamış oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here