Ana sayfa Haber Microsoft bir TV cihazı tanıtabilir

Microsoft bir TV cihazı tanıtabilir

0

Microsoft, 2014’ün yaz döneminde kamuoyuna Nokia departmanını kapattığını duyurduğu aynı süre zarfında ayrıca Xbox oyun – eğlence departmanlarında da değişikliğe gitmeye karar vermişti. Xbox departmanıyla ilişkili olan eğlence departmanı aynı zamanda mobil cihazlarla ilgilenirken bu işin yazılım kısımı Microsoft Research ekibi tarafından devam etirilmeye başlandı. Xbox’ın yerini alması beklenen ve Apple TV tarzında olacak olan Microsoft’un TV Hub’ı da Microsoft Research ekibi tarafından geliştiriliyor.

Yeni ev eğlencesi teknolojisinin ise sürprizi Cortana. Cortana şimdi Microsoft’un öncelikli teknolojilerinden birisi ve kullanılacak olan Microsoft teknolojilerinde Cortana’nın adı yer alıyor. Bu TV Hub’ı, TV’ye bağlanılıp TV yayınları sunabilmesinin yanısıra, gerçek ortamı sanal ortama dönüştürerek oyunları daha gerçekçi bir şekilde oynanmasını sağlayacak. Ayrıca planlanan teknolojiler arasında TV’ye bağlanan bir kamerayla birlikte hareket sensörünün de olacağı düşünülüyor, bu da tüm evi kapsayacak bir oyun ortamı anlamına gelir. 

Microsoft Research ekibi zaten bu teknolojiyle ilgili videolarını YouTube kanallarına yüklüyor, çok da yabancı ve yorgan altında kalan bir teknoloji değil. Fakat şimdilik sadece TV aparatlarıyla ve projektörlerle elde edilen bir teknoloji dünyası. 

Birkaç yıl içerisinde ise karşımıza 4″ veya 5″ boyutlarında küçük bir kutu olarak sunulacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here