Ana sayfa Haber Microsoft Band nelere gebe?

Microsoft Band nelere gebe?

0

Microsoft Band’e baktığımızda ilk olarak basit bir akıllı bileklik görüyor olabiliriz. Ancak, durum pek basitliğe indirgenecek gibi değil. Microsoft, Band’i bir sağlık platformu olarak geliştirdi. Betasıyla meşgul olunan Windows 10, Microsoft Kinect, Xbox ve Windows Phone, Microsoft kullanıcılarına hem profesyonel hem de kişisel sağlık hizmetleri sağlayacaklar. 

Kinect, şimdiden yerel olarak sağlık hizmetlerine uyarlanmaya başladı. Kişisel olarak değil fakat; doktorlar için faydalı olacağı düşünülen Kinect, Microsoft‘un sağlık hizmetlerinin ilk onbirinde. Akabinde Windows Phone, Windows 10 ve onun Cortana‘sı, Microsoft sağlık hizmetlerinin tamamlayıcısı olacaklar.

Bu bilgilerle beraber, üzerinde durulması gereken konu; konu ile ilgili çıkan haberlerde firmanın müşterilerinin sağlık bilgileri bir havuz sisteminde toparlanacağı yazılıyor. Bu durum, neye hizmet ediyor, henüz açıklanmadı.

200 dolarlık sağlık platformu Microsoft Band, meyvelerini Windows 10’un hazır sürümüyle birlikte vermeye başlayacak. Sağlıkçı Cortana’nın sağlık hizmetleri yazıra yakınken, Kinect‘in doktor statüsüne kavuşması biraz zaman alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here