Microsoft Azure, AMD EPYC™ kullanan ilk global bulut bilişim sağlayıcısı oldu!

AMD, AMD EPYC işlemci ile güçlendirilmiş ilk halka açık bulut bilgi işlem sistemini duyurdu.

Lv2-Serisi, taban çekirdek frekansı 2.2GHz olan ve maksimum tek çekirdek turbo frekansı 3.0GHz olan AMD EPYC 7551 işlemci üzerinde çalışıyor. İşlemci başına 128 hat PCIe bağlantısına destek veren AMD, mevcut olan çift soketli çözümlere göre %33’ten daha fazla bağlantı sunarak, direkt bağlanan NVMe sürücüsü sayısında da rakipsiz bir oran sağlıyor.

Lv2 sanal makineleri, 8’den 64’e kadar vCPU boyutu ile mevcut olacak, en büyük boyutlu olanlar ise 4TB belleğe direkt erişim sağlayacak. Bu boyutlar, Azure’un üst kalite depolama disklerini varsayılan olarak destekleyecek ve bunun yanında tüm bulutlardaki en yüksek veri akışı için hızlandırılmış ağ yeteneklerini de sunacak. AMD EPYC işlemciler ve Microsoft Azure tarafından mümkün kılınan benzersiz yeteneklerle Lv2, depolama konusunda özelleşmiş iş yükleri için mükemmel bir seçenek.

Lv2-Serisi, Microsoft’un neredeyse bir yıl önce ilk defa tanıttığı yeni nesil hiper boyutlu bulut bilişim donanım tasarımı olan Project Olympus tasarımını baz alıyor. Bu yenilikçi tasarım, Open Compute Project topluluğu ile açık kaynaklı donanım geliştirilmesi için yeni bir model olarak hizmet veriyor.

 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam