Ana sayfa Haber Microsoft Amazonun Echo Cihazlarını Satmaya Başladı

Microsoft Amazonun Echo Cihazlarını Satmaya Başladı

0

Hayatımızın her döneminde bizlere yardımcı olabilecek cihazlar isteriz. Bu cihazların bazı durumlarda bizim için istediğimiz müzikleri oynatırken, aynı zamanda haberleri de vermesini isteriz. Tüm bu özellikleri kendi içerisinde barındırmayı başaran Echo cihazları; Amazon ile birlikte büyük bir satış rakamına da ulaşmayı başarmıştı. Ancak Amazon Echo ürünlerinin yalnızca bu kuruluşla sınırlı kalmayacağı daha şimdiden netleşti. Microsoft şirketi; kendi online market platformunda Echo cihazlarını satışa sunmaya başladı.

Dijital Asistanlar Hızla Yaygınlaşıyor

Alexa ile birlikte dijital asistanlar konusunda büyük bir sıçrama yakalanmıştı. Microsoft şirketi ise; Cortana ile birlikte dijital asistan sektörüne giriş yaptı. Cortana ile birlikte büyük bir gelişim göstermesi beklenen şirket, Echo Satışlarına yöneldi. Bu da; kafalarda yoğun bir soru işaretinin oluşmasına neden oldu. Echo sistemini düğerlerinden ayıran nokta ise; höparlör sistemiyle işlev kazanmasıdır. Tüm komutlarınızda Echo 360 derece ses sitemiyle karşılık verir.

 

Amazon-echo

Dijital asistanlarda en önemli problemlerden bir tanesi de, karşılıklı sohbet etmenin sürekli kesintiye uğramasıydı. Echo gibi aletlerin, bu sorunu her ne kadar bitirmese bile; azalttığı söylenebilir. Tüketici odaklı çalışan bütün kuruluşlar; Alexa desteğiyle dijital asistan sistemlerine katkıda bulunmak istiyor. Son olarak Xbox One da artık Alexa sistemini destekliyor.

Peki siz kendinizi, dijital asistanlar için hazır hissediyor musunuz ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here