Ana sayfa Haber Microsoft akıllı bilekliği Band”ı tanıttı.

Microsoft akıllı bilekliği Band”ı tanıttı.

0

Microsoft, gecikmeli de olsa giyilebilir teknoloji ve sağlık uygulaması yarışına dahil oldu. Sadece kendi ürünleri değil, iOS ve Android platformlarıyla da uyumlu çalışılacağı duyurulan sağlık uygulaması Health‘i duyuran Microsoft, ilk giyilebilir cihazı olan Band akıllı bilekliği de piyasaya sürdü.

199 dolar fiyatla piyasaya çıkan akıllı bileklik Band, hem fitness yardımcısı, hem de akıllı telefonların bildirimlerini görmeyi sağlıyor.

Tek şarjla 48 saat kullanılabilen Band, ilk 24 saatte kalp atışı, harcanan kalori ve uyku kalitesini kayıt altına alıyor. Cihaz yakın zamanda UV sensörüyle maruz kalınan güneş ışığı ve yaşanan stresi de ölçme iddiasında.

10 farklı sensöre sahip olan Band bileklik, GPS ile rotanızı da tekip ediyor.

Android, iOS ve Windows Phone platformlarıyla uyumlu çalışan Band, e-postalarınızın konusunu ve gönderen kişiyi, yaklaşan randevularınızı, gelen çağrıları, SMS’leri, sosyal ağ güncellemelerini ve hava durumunu da gösteriyor ve sesli komutlarla çalışıyor.

Sağlık uygulaması olan Health ise bulut tabanlı. Health, bir çok farklı fitness uygulaması, giyilebilir cihaz ve platformla uyumlu. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here