Ana sayfa İnternet Microsoft açıkladı: Akıllı sütyen yapmıyoruz

Microsoft açıkladı: Akıllı sütyen yapmıyoruz

0

Geçtiğimiz günlerde, akıllı sutyen üretmek için yeni bir proje üzerinde çalıştığı düşünülen Microsoft’tan konuyla ilgili cevap geldi.
 

microsoft akıllı sütyen

Microsoft Research tarafından yayınlanan “Smart Bra” makalesi sayesinde herkesin ilgi odağı olan teknolojinin çalışma prensibi, sutyen üzerindeki algılayıcı cihazlar aracılığı ile veri toplamak ve “emotional eating” olarak belirtilen duygulara yeni bir boyut kazandırmaktı. Proje makalesi üzerinde çalışan üniversiteler arasındaysa, University of Rochester, New York ve İngiltere’den University of Southampton bulunuyor.

National Public Radio ekibiyse böyle bir sutyenin gerçekten üretilip, üretilmeyeceğini Microsoft’a sordu ve sözcüden şu şekilde bir açıklama geldi; “Microsoft Resarch ekibi, tıpkı sutyen algılayıcı sistem gibi insanların modlarını hesaplayabilen ve ona göre tepki verebilen teknolojik cihazlar üzerinde çalışıyor ve inanın bu konu, üzerine fazlasıyla titrediğimiz bir başlık. ‘Duygu Bilgisayarcılığı’ başlığı altındaki çalışmalarız tüm hızıyla sürüyor ama algılayıcıları olan bir sutyen üretmek gibi bir planımız yok; bu sadece bir deneme…”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here