Ana sayfa Mobil Meydan iPad”e kalıyor!

Meydan iPad”e kalıyor!

0

Microsoft’tan sonra HP de mi tablet projesini askıya alıyor
 

Microsoft bugün aldığı sürpriz kararla, Courier adını verdiği çift ekranlı tablet PC projesini iptal ettiğini açıklamıştı. İnternetten yayın yapan teknoloji içerikli bir çok siteye göre, şimdi de, HP Windows 7 tabanlı Slate bilgisayarını henüz pazara girmeden rafa kaldırıyor.

TechCrunch’ın haberine göre, HP’nin tablet bilgisayarlarında bir platform olarak Windows 7’den memnun kalmadığını belirtiliyor. Tabii başka bir sebep de, HP’nin Slate’i iPad ile kıyasladığında ortaya çıkan sonuçlardan rahatsızlık duyması. Apple iPad kullanıcılara 10-12 saat arası operasyon süresi tanıyor. Bunda iPhone OS ve mevcut enerjiyi adeta minik ‘yudumlarla’ tüketen A4 işlemcinin payı büyük. Diğer tarafta HP Slate, kullanıcılarına 1.6 GHz Intel Atom Z530 işlemciyle birlikte ortalama 5 saat çalışma süresi sağlıyor. iPad’in içerisindeki 1GHz A4 işlemciyle 10 saat çalışmasının yanında Slate %50 zayıf kalıyor.

HP’nin Slate ile ilgili bu kararı gerçekse, akla direk Palm’i satın alan firmanın WebOS üzerinde çalışmalara yoğunlaşacağı ve mobil elektroniğinde kafaya oynayağı ihtimali geliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here