Ana sayfa Haber Metallica”ya Spotify”ın gözünden bakın!

Metallica”ya Spotify”ın gözünden bakın!

0

Spotify, tüm zamanların efsane rock metal grubu Metallica”nın ilk yıllarını konu alan müzik belgeseli Landmark – Metallica: The Early Years”ı kullanıcılarıyla buluşturdu. Landmark – Metallica: The Early Years belgeseli ile izleyiciler, müzik dünyası için bir dönüm noktası niteliğinde olan ünlü metal grubunun ortaya çıktığı yıllara doğru heyecanlı bir yolculuğa çıkıyor. Dört bölümden oluşan belgeselde, grup üyeleri ile yapılan röportajlar, gün yüzüne çıkmamış arşivlik kamera kayıtları ve özel çalma listeleri yer alıyor. Serinin ilk bölümünü izlemek için buraya tıklayabilir, diğer bölümlere ise mobil üzerinden erişebilirsiniz.

Amerika, İngiltere, İsveç ve Almanya”da Spotify”ın mobil platformu üzerinden erişilebilen Landmark – Metallica: The Early Years, thrash metal müziğin ilk kıvılcımları, sert rif kullanımları ve müzik tarihinin en etkileyici rock metal grubunun kuruluşuna kadar pek çok ilgi çekici hikayeye ev sahipliği yapıyor. Grubun kurulduğu 1981 yılından, 1984″te ilk profesyonel albümleri olan Ride The Lighting”e kadar olan döneme odaklanan belgeselin her bölümünde, James Hetfield, Lars Ulrich ve Kirk Hammett ile samimi röportajlar yer alıyor. Ayrıca daha önce gün yüzüne çıkmamış kamera kayıtları, Anthony Schepperd”in ilginç animasyonları ve bugün pek çok grubun elde ettiği başarıda Metallica”nın oynadığı rol gibi detaylar da izleyicilere keyifli dakikalar sunuyor.

 

Bölüm 1: Metal Milita

Nasıl oldu da müzik yapımcıları toplumun bu uyumsuz sivilceli tiplerinin 1982 yılında herkes tarafından bilinen bir grup olmasına izin verdi? Metal Milita, Lars Ulrich”in Londra”daki provada Motorhead ile karşılaşmasından Cliff Burton”un gelişine kadar pek çok detayda hikayeyi yeniden anlatıyor.

Bölüm 2: Metal Up Your Ass

Kirk Hammett”in gitara geçmesiyle Metallica, çıkış albümü Metal Up Your Ass”i kaydetmek üzere tüm silahlarını kuşanmıştı. Albümün ismini değiştirmek durumunda kalsalar da, daha sonra thrash olarak anılacak punk ve sert riflerin başarılı kombinasyonu ile oyunun kuralını bozmayı başardılar.

Bölüm 3: Sophistication & Brutality

Cliff Burton”un söz yazarı olarak pek çok şarkıya imza atmasıyla, Metallica”nın vizyonu katlanarak gelişti ve böylece Kill “Em All ortaya çıktı. Şarkı sözlerindeki edebi referanslardan akustik gitar tınılarına ve baladlara kadar Ride The Lightning, grubun gün geçtikçe artan hırsını, yaratıcılık potansiyelini ve eleştirileri bertaraf etme konusundaki isteklerini gösteriyor.

Bölüm 4: Armageddon’s Here

çok kısa bir zaman zarfında Metallica, bar performansından stadyum konserlerine geçerek geniş kitlelere seslenmeye başladı. Bu bölüm, işte bu stadyum konserlerinin sonrasında grubun daha da büyüyen hikayesini anlatıyor.

Fragman

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here