Ana sayfa Donanım Messenger Uygulamasında Yeni Dönem

Messenger Uygulamasında Yeni Dönem

0

Daha önceden WhatsApp içerisinde bulunan “her iki taraftan da sil” yöntemi, Messenger uygulamasında da gelecek gibi görünüyor. Facebook şirketinin kurucusu ve Ceo’su Mark Zuckerberg, Messenger’a gönderilen bazı eski mesajları gizlice sildiğini söyledi. Normalde Facebook kullanan kimse bu işlemi gerçekleştiremez. Her ne kadar size gelen iletileri kendi gelen kutunuzda silseniz bile, bu iletiler alıcının gelen kutusunda mutlaka kalır.

Peki Messenger Uygulamasında Ne Değişiklikler Olacak ?

Facebook uygulaması tarafından yapılan açıklamada, nisan ayında Messenger uygulamasında bazı değişikliklere gidileceği ifade edildi. Her iki taraftan da silinebilme özelliği sayesinde, artık sohbetten tamamen çekilmiş görsellerle de karşılaşabiliriz. Mesajımı sil çubuğunda her iki taraftan da sil butonu görülebilir. Bu daha çok Gmail’in göndermeyi geri al özelliği gibi bir yönteme de benziyor. Henüz test aşamasında olan bu uygulama ile birlikte, Messenger’da köklü değişikliklerin gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

 

Messenger uygulamasında
Messenger uygulamasında

 

Dünyanın en yenilikçi kuruluşlarından bir tanesi olarak bilinen Facebook, ürünlerini ve özelliklerini kamuya göndermeden önce test etmektedir. Bu sayede hem deneyimin kalitesini sağlayabilir, hem de kamu içerisinde nasıl tepki alacaklarını tahmin etmeye çalışırlar. Ancak sızdırılan bilgilere göre, uygulamadaki bu değişikliğin; yalnızca 30 saniye içerisindeki gönderilmiş mesajlarda uygulanabileceği de söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here