Ana sayfa İnternet Messenger 2010″un yeni görüntüleri

Messenger 2010″un yeni görüntüleri

0

Windows Live 2010 bomba gibi özelliklerle geliyor

Windows Live Messenger’ın yeni ekran görüntüleri ve hiç duyulmamış bomba özellikleri ortaya çıktı. 2010’un başında ortaya çıkan ilk bilgilere göre, Messenger’a, Facebook ve Twitter gibi yaygın sosyal ağ desteği geldiği duyurulmuştu.

Ancak yayınlanan ekran görüntüsünde, eski MSN’arayüzünün köklü bir değişime gideceği konusunda net işaretler görülüyor. Yeni sızan görüntülerden ilkinde görülebileceği gibi eski arayüz, çeşitli değişikliklerle yerinde. üstelik bu görünümde de Facebook gibi sosyal ağlara bağlanmak mümkün.

Ancak yeni MSN’i heyecanla bekleyen Windows kullanıcılarının bir kısmı bu sürüme sevinemeyecek. Bu ekran görüntülerinin kaynağı olan çin sitesinde yer alan bilgilere göre, yeni Windows Live Messenger, Windows 7 için tasarlanıyor.

Yeni arayüzde ortaya çıkan farklı özelliklerden diğeri ise, Geo-Tagging yani yerel etiketle… Bu özellik ile kullanıcılar, yerlerini haritadan işaretleyebiliyorlar. Farklı paylaşımlarının da yerini belirleyebiliyorlar.

Ancak daha önemli bir özellik offline video mesajlaşma. Kullanıcılar webcamleri ile video mesajlar oluşturup, bu mesajları karşıdaki offline da olsa yollayabilecek. Online olan karşı taraf da açıp izeleyebilecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here