Ana sayfa Yazılım Mercekten göze 3D deneyimi

Mercekten göze 3D deneyimi

0

Sony 3D dünyasında keşfedilecek çok şey var

BRAVIA Full HD 3D TV”ler ile bulanık, renklendirilmiş resimler ve karton gözlükler devrini kapatan ve yarattığı eşsiz 3D dünyası ile yenilikçi bir eğlence deneyimini insanların oturma odalarına getiren Sony, “mercekten göze 3D” yolculuğunu yenilikleriyle sürdürüyor. Bizi de,
sadece televizyonda değil, video kamera, fotoğraf makinesi, VAIO, projektör, PlayStation ve oyunlar ile birlikte Sony 3D deneyimini keşfedip, doyasıya yaşayacağımız çok zengin bir dünya bekliyor.
Sony, 3D değer zincirinde, içeriğin oluşturulmasından çekim ekipmanları üretimi, yapım aşaması, yayınlanması ve tüketicilerle buluşturulmasına kadar tüm yaratım, üretim ve dağıtım süreçlerinin her parçasında uzmanlığı olan tek şirket. Bu üstünlüğünü “mercekten göze” şeklinde tanımlayan, 3D platformunun öncü ve lideri Sony, 2010 yazından bu yana tüketicileri, yarattığı eşsiz 3D dünyasında yeni keşiflere çıkarmaya devam ediyor. Sony’nin yarattığı 3D dünyası gelişmiş sıralı çerçeve teknolojisini kullanıyor. Yüksek teknolojili Active Shutter gözlükler, surround ses sistemi ve gerçek yaşama benzeyen Full HD 3D aksiyonun cazip dünyası, oturma odalarını tamamen değiştiriyor. Sony”nin sunduğu 3D teknolojisi sayesinde futbol sahaları, film setleri, ünlüler, harika manzaralar adeta oturma odalarına konuk oluyor, izleyiciyi sahnenin içine dahil ediyor. Sony”nin 3D dünyasında keşfedeceğiniz daha çok şey var.

 

 

Oyuncular 3D oyunu sevdi, 20″yi aşkın 3D oyun yolda
PlayStation konsolunun efsane oyunu Gran Turismo 5, tüm Avrupa ile aynı anda Türkiye”de hem de Türkçe olarak piyasaya çıktığı 24 Kasım”dan bu yana yoğun ilgi ile karşılanıyor.

1.000’den fazla araç ve sınırsız pist alternatifi ile yarışseverlere son derece gerçekçi deneyimler yaşatan oyunun en önemli yenilikçiliklerinin başında 3 boyutlu görüntüyü desteklemesi geliyor. GT 5 ile oyunlar 3D seçeneği ile çıkmaya başlıyor. Daha gerçekçi oyun deneyimi için ister 3D ister 2D”de Sony LCD TV öneriliyor. PS3 konsollarına ücretsiz bellenim yükseltme ile 3D oyun özelliği eklenebiliyor. PS3″ler yine güncelleme ile 3D Blu-ray oynatma özelliği kazanıyor. 3D oyun oynarken 2D”ye göre daha yüksek skorlar elde ediliyor. 2011 ile birlikte, başta KillZone 3 olmak üzere, 20″den fazla 3D oyun çıkacak.

İlk 3D ev projektörü de Sony”den
Sony”nin, IFA Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı 2010″da tanıttığı ilk 3D ev projektörü VPL-VW90ES, sinemaseverlere kendi evlerinin rahatlığında eşsiz 3D sinema deneyimi ile eğlenme fırsatı veriyor. VW90ES, bir ev sineması ortamında gerekli olan mükemmel görüntü kalitesi ile birlikte gerçek renk ve parlaklık derinliğini de elde etmek için 150.000:1″lik bir dinamik kontrast oranına izin veren, Sony”nin Advanced Iris 3 teknolojisine sahip. 2D videoları alıp, 3D”ye çevirebilen projektör, bu sayede geçmişteki klasik filmlere yeni bir hayat verirken, izlenip eğlenilecek geniş bir video içeriğine de olanak sağlıyor. Projektör, oyuncular için de başka bir boyutu açıyor. Kullanıcılar, Gran Turismo® 5 ve Wip3out gibi gittikçe sayıları artan 3D PlayStation oyunlarını, oyuncu topluluğunun oldukça hoşuna gideceğini umduğumuz, kristal netliğindeki görüntüler eşliğinde oynayabiliyor.
 

 

 

Hem görüntü hem ses hem de performans için Sony 3D çözümleri size yeter
Sony’nin 3D Blu-ray Disc oynatıcıları, en yeni 3D Blu-ray standartlarıyla tamamen uyumlu olduğundan sayıları gün geçtikçe artan 3D filmleri Full HD 1080p kalitesinde izlemenin tek yolu. Sony 3D Blu-ray Disc oynatıcılar, süper hızlı yükleme sürelerine sahip ve 3D diskleri hemen tanıyor. Size ise bir 3D filmi koyduktan sonra 3D gözlüklerinizi takıp yeni izleme boyutunun keyfini çıkarmak kalıyor. Ayrıca, yeni yüksek hızlı HDMI spesifikasyonlarıyla tamamen uyumlu Sony 3D Ev Sineması Sistemleri, cihazlar arasındaki 3D sinyali aktarımını tamamen destekleyerek, Full HD surround sesin 3D film görüntüleriyle keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

3 boyutlu Sony VAIO”lar yolda
Sony, BRAVIA TV”ler, bütün PlayStation3 birimleri, oyunlar, fotoğraf makineleri ve ev sinema ekipmanları ile muhteşem 3 boyutlu deneyimler sunmanın yanı sıra Sony VAIO kişisel bilgisayarları da 3D için hazır hale getiriyor. 3D uyumlu Sony VAIO”ların 2011 ilkbaharında tanıtılması hedefleniyor.

3 boyutlu fotoğraflar çekin
Ayrıca Sony, 3D Sweep Panorama çekim özellikli Alpha ve Cyber-shot fotoğraf makineleri ile fotoğraf çekmeyi sevenlere, yenilikçi deneyimlerin kapısını açıyor. Değiştirilebilir lensleri ve hızlı çekim kalitesi ile DSLR çekim kalitesini kompakt boyutta sunan α NEX-3 ve α NEX-5, Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi”ni (Translucent Mirror Technology) α 33 ve α 55, saniyede 7 kareye kadar Yüksek Hızlı Kesintisiz çekim özelliği ile anlık fotoğraf fırsatları sunan α 580 ile Cyber-shot ailesinden TX9 ile WX5 modelleri 3D Panoramik çekim özelliğine sahip. Siz de bu modellerden biri ile artık tek bir düğmeye basarak göz alıcı, geniş açılı 3D panoramik fotoğraflar çekebilir ve çekimlerinizi uyumlu bir 3D TV’de izleyebilirsiniz.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here