Ana sayfa Haber Mercedes 6 metre uzunluğundaki muhteşem Maybach Vision 6 Cabrio modelini tanıttı

Mercedes 6 metre uzunluğundaki muhteşem Maybach Vision 6 Cabrio modelini tanıttı

0

Mercedes-Benz, California Carmel”de bulunan Pebble Beach Golf Alanı”nda bu gece son konsept aracını sergiledi: Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet. Firmanın geçen yıl tanıtımını yaptığı Vision Mercedes-Maybach 6 konseptinde olduğu gibi, Maybach 6  Cabriolet de elektrikle çalışıyor. Yaklaşık 6 metre uzunluğundaki araç 750 beygir gücünde bir sürüş sistemine sahip ve arkada alt bölümde bulunan full dolu batarya ile yaklaşık olarak 320 km yol yapıyor. Selefinde kullanılan motoru bünyesinde barındıran araç, bu sefer açık-hava biçiminde ortaya çıkıyor.

Fakat aracı satın alamayacaksınız. Araç, Mercedes”in 2035 yılı ve sonrasında üreteceği Vision modellerinin birebir örneği olarak üretilmiş.

 

Performans açısından ele aldığımızda Maybach 6 Cabriolet”in dört saniyenin altında 0-96 km hız yapabildiğini, maksimum hızının ise 250 km olduğunu söyleyebiliriz. Mercedes”in geliştirmiş olduğu “süper şarj cihazı” sayesinde araç, beş dakikalık şarj ile yaklaşık 100 km yol gidebiliyor.

 

Tüm bu özellikler aracı, gezegenin en lüks, en muhteşem elektrikli aracı yapmaya yetiyor. Fakat Maybach 6 Cabriolet”i farklı kılan, tasarımı. Mercedes-Benz”in başkanı ve CEO”SU Dietmar Exler “Mesele güzellik. Günümüzden 30 yıl sonrasında aracımızın Pebble Beach Concours d”Elegance”da en üst seviye onurla onurlandırılacağını düşünmek zor değil” derken, aracın tam kapasite üretimi yapılmayacak olmakla birlikte kendine has ödüller kazanabileceğine işaret ediyor.

 

Bu son versiyon klasik “Art Deco”* orantılarını vücuda getirmek üzere tasarlanmış. Eğimli gövde, göz alıcı kenar hatları ve hayranlık bırakacak derecede uzun bir kasa. ön yüzdeki radyatör tipi ızgara ince çizgili hatlardan oluşuyor. Metalik deniz mavisi olarak tanımlanan koyu boya ile kontrast oluşturan arka bölümdeki beyaz napa deri  döşemenin olduğu kesime bir yatın kuyruk bölümü görüntüsü kazandırılmış. Alüminyum ile işlenmiş tahta zemin yat dekorasyonuna vurgu yapıyor.

 

Firmanın tasarım bölümü başkanı Gorden Wagener yaptığı açıklamada “Mercedes Maybach”ı uç seviyede lüks bir ‘marka’ olarak ele alıyoruz. Ve bu marka anlayışımızı geliştireceğiz. 10 yıl sonra nerede olacağımızı hayal edemezsiniz” diyor.  

Art Deco: Art Nouveau sanat akımının devamı ve aynı zamanda akıma karşı tepki olarak Paris’te 1925 yılında ortaya çıkmış sanat akımı. Mimari, dekoratif sanatlar ve mobilya eşyaları gibi alanlarda uygulanan bir tasarım tarzıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here