Ana sayfa Mobil Merakla beklenen Samsung Galaxy S4 resmen tanıtıldı!

Merakla beklenen Samsung Galaxy S4 resmen tanıtıldı!

0

Samsung’un merakla beklenen telefonu Galaxy S4, New York kentinde düzenlenen etkinlikte teknoloji dünyasına sunuldu. İşte Galaxy S4 hakkında herşey!

Samsung’un yeni Galaxy modeli Galaxy S4, tasarım olarak bir önceki modeli Galaxy S3’ten  çok uzaklaşmadı. Galaxy S serisinin yeni telefonu, bir önceki modeline göre çok daha iyi özelliklere sahip.
 
İşte Samsung Galaxy S4!


özelliklere kısaca göz atarsak;

Ekran: 5 inç (12,7 cm) genişliğinde, 1080p, 441 ppi(inç başına piksel), Süper AMOLED

İşlemci: 1.9 Ghz işlemci hızında, dört çekirdekli Snapdragon

İşletim sistemi: Android 4.2.2 Jelly Bean

Kameralar: Arka panelde 13 megapiksel (otomatik odaklama, 1080p videko kayıt özelliği); ön panelde 2 megapiksel kamera

RAM: 2 GB

Bellek: 16 GB, 32 GB, 64 GB”lık modeller ile sunulacak

Ek bellek: microSD girişi bulunuyor (64 GB”a kadar)

ölçüler: 69.8mmx136.6mmx7.9mm

Ağırlık: 130 gr

Batarya: 2600 mAh batarya

Renk seçeneği: Buz beyazı ve kara sis.

galaxy s4
 

galaxy s4


>>>>>>>

 

 

Yeni aksesuarlar tanıtıldı. Yeni aksesuarların arasında, sporcuları ilgilendiren kol bantları da bulunuyor. Ayrıca Galaxy S4’te Padometer bulunuyor. Isı ve nem ölçebilen telefon, sizin adımlarınızı da sayabiliyor. Böylece spor yaparken, yanınızda daha iyi bir yardımcı olacak.
 

Smart Scrool sayesinde eye tracking denilen gözle kontrol sistemi gelişmiş bir şekilde Galaxy S4 modelinde kullanılıyor. Ayrıca ekrana bakmadığınzı zamanlarda Galaxy S4’teki videolar Smart Pause sistemi sayesinde durduruluyor.

  galaxy s4

 

Uzun zamandan beri konuşulan göz ile akıllı telefonu hareket ettirme özelliği olan Smart Scroll ve Smart Pause, Samsung Galaxy S4′teki yerini aldı. Smart Pause özelliği sayesinde video izleyen kullanıcılar ekrana bakmadığında video otomatik olarak duruyor. Ekrana yeniden bakıldığındaysa video devam ediyor. Smart Scroll özelliğiyle ise tarayıcı ve e-posta uygulamaları kullanılırken yüz hareketlerine göre telefon yönlendirilebiliyor.
 

Samsung Galaxy S4, Note II ile benzer özellikleri de taşıyor. Bunun ilk örneği olarak Note II”de yer alan Air View. S Pen”in ekrana dokunmasına gerek kalmadan kullanılan özelliğin benzeri Samsung Galaxy S4′te de bulunuyor. Ekrana 1 veya 2 cm arası uzaklıktan yani dokunmadan bazı işlemleri yapmak mümkün.
 

Bluetooh, NFC, Wi-Fi ve GPS bağlantı özelliği bulunan S4, IR Port özelliğine sahip. Bu özellik, telefonun uzaktan kumanda olarak da kullanılabilmesini sağlıyor.

Galaxy S4 16, 32 ve 64 GB’lık hafıza modelleriyle geliyor.Toplam hafızayı yeterli bulmayan kullanıcılar microSD kartlarıyla birlikte ilave olarak 64 GB kapasite daha yaratabiliyor.
 

Merak edilen konulardan biri de Samsung Galaxy S4′ün ne kadar olacağı.
Samsung Galaxy S4, Nisan sonu itibariyle 155 ülkede satışa sunulmuş olacak.Samsung Galaxy S4, Türkiye’ye Nisan ayının sonunda gelecek. Samsung Galaxy S4’ün fiyatı ise vergiler dahil 2.000 TL civarında olacağı bekleniyor.

 

galaxy s4

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here