Ana sayfa Foto Galeri Melike Altınışık”ın çizdiği Kepez Anıtı bir mimari harikası

Melike Altınışık”ın çizdiği Kepez Anıtı bir mimari harikası

0

Melike Altınışık’ın çizdiği Kepez Anıtı, yabancı sayfalar tarafından yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Buna karşın Türkiye’deki toplama kampından bozma ilginç 20 katlı evlerden daha az yer bulunuyor. Melike Altınışık ve ekibi, Antalya Kepez’e yönelik çizdiği bu yapı, bir “anıt” olarak geçse de, tam da tasarımcıların yapması gerektiği gibi; “işe yarayan” bir tasarıma sahip. Melike Altınışık ve ekibinin tasarladığı bu anıt-yapı, şehirin merkezinde yer alacak ve tamamiyle Akdeniz bölgesinin yapısına has bir şekilde tasarlandı. Bölgenin iklim yapısını bozmayacak bir şekilde, rüzgarı ve bulutların yapılanmasını bozmayacak şekilde çizildi. 

Melike Altınışık’ın ve ekibinin bu çalışmasında kafefler, restaurantlar, spor merkezleri, amfitiyatrolar ve seyir köprüleri var. Panaromik görüntüsü ve geniş görünüt açısıyla tüm Antalya’yı ayağınızın altında hissedeceksiniz.

İşte Melike Altınışık’ın ekibi:

Melike Altınışık

Demet çekiç

İrem Coşkun

Ali Uçar

Gül Ertekin

Nursen Gümüşsoy

Melih Altınışık

Editörün notu: Melike Altınışık’a ulaşmaya çalışıyoruz. Ulaştığımız anda, bu yapıyla ilgili küçük bir sohbeti gerçekleştirerek konuyu genişletmeyi düşünüyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here