Ana sayfa Donanım Mega-güçlü Notebook’lar

Mega-güçlü Notebook’lar

0

Yüksek performansın bir “tık” ötesindekiler…
 

Bazı notebook”lar vardır; sizi alıp götürmekten hoşlanmazlar, ışın hızıyla seyahate meyillidir bu konfigürasyonlar. Performans düzeyleri ile birlikte bazı konulardan örneğin tasarım ve kullanım kolaylığına dair özelliklerden de feragat etmeyen notebook”lar ise “mega” kavramının çıkış noktasını oluşturur. Mega-güçlü notebook”lar karşınızda…

Toshiba Qosmio X870
32 GB RAM!

Bazen klavyedeki dokunma anlarının tarifi yoktur. Shift, CTRL ya da space tuşlarına yön tuşlarına basarsınız ve ekranda gördüklerinizle ilgili tek şey aklınızdan geçer “uçmak.” Evet, Toshiba Qosmio X870″den bahsediyoruz. Dijital eğlence ve oyun adına geliştirilen bu model, net olarak premium özelliklere sahip. Bünyesinde çok güçlü donanım parçaları bulunduran notebook, aliminyum kasaya sahip gövdesi, hava sirkülasyonu için özel kanalları ile ısınma sorununa da dur demeyi başarıyor. Sportif desenleri ve kırmızı renkli tuş aydınlatmasıyla sizi hızla havaya sokuyor. 17.3 ekranlı notebook”un ağırlığı 3.4 kg ve bu ağırlığının altında yatan neden taşınmak istemiyor oluşu. Onu oyun merkezinize ya da yüksek grafikler gerektiren iş merkezinize örneğin kendi odanızın masasının üzerinde konumlandırıp performansın tadını çıkarıyorsunuz. Tema bu yönde.
 


 
3. Nesil Intel Core i7 işlemcisi Turbo hızlandırma teknolojisi sayesinde 3.3GHz hızına ulaşabiliyor.Standart olarak 8GB DDR3 RAM”le gelen Qosmio X870″in RAM kapasitesi tam 32GB”a kadar genişletilebiliyor. Mükemmel bir sayı değil mi? Yine 1.75TB”lık depolama alanına sahip; üstelik bu alanın yanında 8GB”lık bir de SSD alanı mevcut. İsletim sistemi SSD alan içinde ve bu sayede hız hız ve daha fazla hız sizinle! Grafik yapı taşları ise 10GB olmakla birlikte gerektiğinde 32GB”a kadar destekli RAM”den de kullanılabiliyor. Nvidia 3D Vision gözlükleri ile 3D oyun ve film deneyimine olanak tanıyan X870 ile performansın dorukları sizinle.

 

Asus G75VW
Savaş makinası!

Bir Cruise Füzesi ile nokta saldırısı yapılabilir. Bu olağanüstü silahınsaatte 800 km”yi aşan hızla yaptığı atışlara, düşmanı 2500 km uzaktan teşhis edip etkisiz hale getirişine ve 10 metrelik menzil içindeki bir hedefi vuruşuna bazı savaş oyunlarında simultane şekilde tanık olabiliyoruz. Savaş mühendisler, bir füzeyi bu denli güçlü bir savaş makinesi haline getirirken Asus mühendisleri de öyle sanıyoruz ki vakti zamanında bir notebook üzerinde tehlikeli deneyler yapmış olmalılar. Ortaya çıkan sonuç ise 17.3 inç ekranlı G75VW model adını almış olmalı evet. Bir model adı bu kadar mı iddialı olabilir dediğinizi de hissedebiliyoruz.
 


 
Tasarımında hissettirdiği güç duygusunu donanım yapısında da bu kez direkt olarak yaşatan Asus G75VW ile zorlu grafik işlemlerin, oyunların üstesinden gelebiliyorsunuz. Performans döngüsü sürekli olarak sarmal halinde “stabil.” Yani dur durak demeden en yüksek noktada; üstelik pil dayanıklılığı da şaşırtıcı noktada. üçincü nesil Core i7 işlemciler ve en ateşli Nvidia grafikleri buluşturan aygıtın RAM kapasitesi 16 GB ve 1TB HDD”ye sahip.

 

Apple MacBook Pro 2012
Performansın en “sade” hali.

Performansın odak noktada yer aldığı bir konudayız ve karşımıza çıkan yanıtların başında Apple MacBook Pro”nun retina ekranlı 2012 versiyonu çıkıyor. Retina ekran teknolojisi, klasik Apple “sadeliği”, benzersiz tasarımı ve elbette performansın Everest”lerindeki teknolojisi ile günümüzün aranılan performans döngüsünü size sunuyor en son MacBook Pro. Günümüz kullanım alışkanlıklarını çok önceden hissedip buna göre teknolojiler geliştiren bir marka Apple ve gerek yazılım, gerek oyun gerekse aklınıza gelecek tüm performans parametrelerini “mobilite” beraberinde sunabiliyor.
 


 
15 inç MacBook Pro”yu 8 MB önbelleğe sahip 2.7 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 ile daha da hızlı olacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu durumda Turbo Boost ile hızı 3.7 GHz’e kadar çıkıyor. Ayrıca, geleneksel sabit sürücülere göre 4 kat daha hızlı olan 512 GB katı hal sürücüsü ile performansını artırabilir veya 1 TB sabit sürücü ile kapasitesini yükseltebilirsiniz.Yoğun grafik kullanılan uygulamalar için MacBook Pro 1 GB’a kadar video belleğine sahip yeni Nvidia GeForce GT 650M sayesinde bağımsız işlemciye otomatik olarak geçiş yapar. Ayrıca, önceki nesle göre yüzde 60’a kadar daha hızlı olması sayesinde 3B oyunlarda saniye başına daha fazla kare görür, HD video projeleriniz için daha yüksek hız ve duyarlılık elde edersiniz.

 


Acer Aspire S7
Ultra güçlü!

Acer”in ultrabook segmentindeki ürünü Aspire S7″nin performansa dayalı özellikleri fark yaratıyor. 13.3 inç 10 noktadan dokunmatik Gorilla Glass IPS ekranlı model donanım açısından farklı konfigürasyonlar sunuyor. Ivy Bridge tabanlı Intel Core i7 işlemcili Acer Aspire S7″de 256 GB SSD ve 4GB DDR3 RAM bulunuyor.
 


 
MSI GT70 Dragon Edition
Ejderha ateşi!

Tasarımın sizi baştan çıkaracağı bir an olacak bu. MSI GT70 Dragon Edition”u ilk göreceğiniz andan bahsediyoruz. Oyun aşıklarının aşık olduğu markalar arasında yer alan MSI. İkonik markanın yeni Gaming Notebook”larından GT70 ile 17.3 inçlik Full HD ekranda son teknoloji donanımın buluşmasına tanıklık ediyorsunuz. 3. Nesil Intel Core i7 işlemci, Windows 8 işletim sistemi, Nvidia GeForce GTX 675MX grafik kartı ve çok iddialı bir SSD ile geliyor. MSI”ın Dragon”u SSD”sindeki saniyede 1000MB”lık hız performansı ile dikkat çekiyor. Ses performansının da sizi çok yukarılarda beklediğiniz belirtelim.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here