Ana sayfa Donanım Medya Oynatıcılar!

Medya Oynatıcılar!

0

Multimedya gemisinin kaptanı olun…
 

Artık film izlemek için DVD ya da Blu-ray disk almak ya da bilgisayarı DVD/Blu-ray oynatıcımıza takmak zorunda değiliz. Teknoloji firmaları multimedya dosyalarını televizyona rahat ve pratik bir şekilde aktaran medya oynatıcılarıyla multimedya kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlıyor. medya oynatıcıları hızla yaygınlaşıyor. Medya oynatıcıları belki piyasadaki en büyük açıklardan birini kapamıyor, fakat rutine bağlayan film izlemek için kaynak-görüntüleyici ayarlamasını maksimum kaliteyle minimum uğraşa indirmeyi başarıyorlar. Bize de piyasadaki en popüler medya oynatıcılarını irdelemek kalıyor.
     
Western Digital TV Live HD
Piyasadaki en kompakt media oynatıcılarından biri olan WDTV Live HD, network üzerinden dijital medya streamer’ı ile ön plana çıkmayı başarıyor. Cihaz içerisinde online müzik servisi Pandora Radio’nun dahili uygulaması da bulunuyor. Bu sayede internetin en popüler online radyolarından biri olan Pandora’yı elinizin altında dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca Live365 ve YouTube kanalı da hizmetinizde. 1 adet HDMI iki adet de USB çıkışı bulunan cihazın ciddi anlamda pratik bir arayüzü bulunuyor. WDTV Live HD’nin belki de en büyük eksiği, kablosuz ağ desteği içermemesi. Bu, mevcut kablo yığınına ekstradan kablo eklenmesi anlamına geliyor. Eğer kabloyu sorun etmiyorsanız, WDTV Live HD size son derece uygun gelecektir.
   western digital tv live hd

 

Philips HMP5000
Philips’in media oynatıcı çözümleri arasındaki HMP5000, özellikle Smart TV platformunu desteklemeyen televizyonlar için oldukça uygun bir ürün. Zira HMP5000, televizyonunuzu adeta bir Smart TV’ye dönüştürüyor. HDMI bağlantı aracılığıyla televizyona internet ve ağ desteği getiren cihaz, DLNA desteğiyle de göz dolduruyor. DLNA sayesinde dilediğiniz müzik, video veya fotoğraf dosyalarını evin içerisindeki herhangi bir DLNA destekli cihazdan televizyona aktarabilmeniz mümkün. HD yayın kalitesi oldukça başarılı. Ayrıca dahili Wi-Fi özelliği kullanıcıyı kablo derdinden kurtarıyor.
  philips hmp5000
      
lomega screenplay tv link   Iomega ScreenPlay TV Link
Medya oynatıcı sektörüne hızlı bir giriş yapan Iomega, ScreenPlay TV Link sayesinde paylaşım kavramını ne denli iyi özümsediğini belli ediyor. USB disk’lerden (FAT32 ya da NTFS fark etmiyor) aldığı multimedya dosyalarını oynatmaya yarayan aparatı sayesinde kaynaktan çekilen dosyaların her birini sıfır kayıpla televizyona aktarabilmek mümkün. Kolay bir kuruluma ve kullanıma sahip olması, Iomega ScreenPlay TV Link için büyük avantaj. Ayrıca cihazın küçük boyutlara sahip olması, az yer

 

Editörün seçimi: Asus O!Play HD2
Medya oynatıcılarının derinden ama etkili yükselişine sessiz kalamayan Asus, O!Play serisiyle bu pastadan büyük bir dilim kapmayı amaçlıyor. O!Play serisi içerisinde yer alan en etkili ürünlerin başında ise O!Play HD2 geliyor. O!Play HD2, deyim yerindeyse hemen her türlü multimedya dosyasını çalıştırabiliyor. Bu, O!Play HD2’yi piyasadaki en kullanışlı medya oynatıcılarından biri haline getiriyor. İşlevselliğine kıyasla uygun fiyatıyla da müşterileri kendisine çekmeyi başaran Asus, tasarıma biraz daha ağırlık verseymiş, ortaya işlevsel olduğu kadar şık ve cezbedici de bir ürün çıkabilirmiş. Kaba bir görünüme sahip olması sizi etkilemiyorsa, O!Play HD2 ile multimedya dosyalarınızın formatını ayırt etmeden televizyonunuzda görüntüleyebilirsiniz.
  asus o!play hd2
     
sony smp-n100    Sony SMP-N100
Kompakt bir yapıya sahip olan SMP-N100, Sony’nin multimedya dünyasını ne denli ciddiye aldığının da bir göstergesi adeta. Görüntü kalitesi, SMP-N100’ü piyasadaki en kaliteli görüntü veren medya oynatıcıları arasına sokuyor. Tatminkar seviyede codec desteği içeriyor. Bu sayede format sıkıntısı yaşamadan dilediğiniz filmi SMP-N100 üzerinden televizyonunuzda izleyebilirsiniz. Görünüm olarak her ne kadar düz bir kutuya benzese de, kompakt yapısı sayesinde hemen her yere taşınabilmesi ve sığabilmesi, SMP-N100’ü ayrıca cazip kılıyor. Cihaz üzerinde sadece bir tane USB çıkış olması ise önemli dezavantaj.
     
Popcorn Hour A-210
Görüntü kalitesiyle ön plana çıkan bir diğer medya oynatıcısı da Popcorn Hour A-210. Tıpkı Asus ve Sony gibi birçok görüntü formatını desteklemesi, Popcorn Hour A-210’un ön plana çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Şık ve kompakt bir görünümü bulunuyor. Bu görünümün altında yatan işlevsellik, Popcorn Hour A-210’u dosya konusunun gizli kahramanlarından biri haline getiriyor. Her ne kadar rakipleri arasında en kullanışlı arayüze sahip olmasa da, Popcorn Hour A-210’un arayüzü pratik bir kullanım sunuyor. Fiyatı biraz daha ucuz olsaydı fiyat/performans oranından bu cihaza editörün seçimi diyebilirdik.
  popcorn hour a-210

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here