Ana sayfa İnternet Meclis”i cepten takip dönemi: iMeclis

Meclis”i cepten takip dönemi: iMeclis

0

AVEA ve TBMM arasında yapılan işbirliği sonucunda hayata geçirilen yeni bir uygulama ile Meclis”te “cep” dönemi başlıyor

Akıllı telefonlara indirilebilecek olan uygulama sayesinde, milletvekilleri tasarı, fezleke, kararname ve tekliflere dair son dakika bilgilerinin yanı sıra yasama ve denetim faaliyetleri hakkında anlık bilgi sahibi olup, meclis işlerini mobil olarak takip edebilecek.

Avea Kamu Satış Direktörü Mehmet Işık, Meclis bünyesinde iç iletişimi hızlandırmak için çalıştıklarını anlatarak, Milletvekillerimiz ve Meclis çalışanları için iletişimin ve teknolojinin önemi çok büyük. Seçim bölgesine giden milletvekili buradan da rahatlıkla Meclis gündemine anında ulaşabilecek. Mobil imzanın kullanılmasıyla bu proje üzerinde daha da yenilikler yapılabilir” değerlendirmesini yaptı.
 

Işık, şu ana kadar 120 kişinin uygulamayı iPhone ve iPad”lerine indirdiğini, bunlardan; 380″inin milletvekili, 620″sinin 1.Danışman, 2. Danışman ve Milletvekili Sekreteri, 120″sinin ise Yönetici ve mecliste görevli basın mensubu olduğunu söyledi. Android işletim sistemine uyumlu versiyonun dün hizmete girdiğini anlatan Işık şöyle konuştu: “Mecliste Android cihaz kullanan milletvekillerimizin sayısı 150 civarında. Android işletim sistemine uyumlu versiyonumuzla, milletvekilleri tasarı, fezleke, kararname ve tekliflere dair son dakika bilgilerinin yanı sıra yasama ve denetim faaliyetleri hakkında anlık bilgi sahibi olacaklar. 23 Nisan”dan itibaren ise vatandaşlara özel uygulama akıllı telefonlara indirilebilecek. Bu sayede vatandaşlar milletvekillerinin yaptığı çalışmaları yakından takip edebilecek.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here