Ana sayfa Haber MechWarrior serisi uzun bir aradan sonra tekrar bizlerle!

MechWarrior serisi uzun bir aradan sonra tekrar bizlerle!

0

Geleceğe yönelik oyunlar denilince başta sanal gerçeklik ve fütüristik robotlar akıllara gelir. 1990’larda yaşanan gelecek teması, çoğu oyunu ve filmi bir nebze olsun çekici ve akılda kalıcı tutabiliyordu. özellikle PC platformu için bulunan “Mecha” tarzı oyunlar hem sabır hem de yüksek koordinasyon gereken yapımlardı. O sıralar popüler olan G-Nome ve MechWarrior, oyuncuları uzun süre boyunca ekran başında tutuyordu.

MechWarrior’un yeni yapımı “MechWarrior 5: Mercenaries adıyla gelecek tekrar sahnede

MechWarrior adlı serinin son oyunu 2002 senesinde raflarda yerini almıştı. Yaklaşık 15 seneden beri adından bahsedilmeyen serinin yapımcısı Russ Bullock, son günlerde gerçekleşen MechCon 2017’ye katıldı ve MechWarrior’un geri geleceğinden bahsetti. çıkış zamanı olarak 2018 yılının sonunu belirten Bullock, eski oyunun mekaniklerine ve oynanışına sadık kalacaklarını belirtti. Teknolojinin verdiği katkılar sayesinde yapımın bir hayli büyümesi de bekleniyor. Co-op ve PvE tarzı oyun modlarının bulunacağı yapımda, “Kendi meceranı kendin seç.” türünde bir tek kişilik oyun modu da bulunacağı belirtildi.

Yapımcı Bullock ve takımı, aynı zamanda oyuncuların istediği şekilde bir deneyim yaşamasın istediği için kişisel mod desteğinin de getireceklerinden bahsetti. Piranha Games ise yeni Mechwarrioroyunun çıkışını kutlamak için MechCon 2017’e ait özel bir fragman yayınladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here